czwartek, 8 grudnia 2016

Memoriał Sylwestra Rożdżestwieńskiego - Gimnazjum nr 3 Sochaczew z bązem :)

8 grudnia 2016 roku w hali sportowej Gimnazjum nr 1 w Sochaczewie, rozegrano turniej piłki ręcznej dziewcząt ze szkół gimnazjalnych. W zawodach zagrały reprezentacje czterech szkół: Gimnazjum 1 Sochaczew, Gimnazjum 3 Sochaczew, Gimnazjum Iłów, Gimnazjum Kozłów Biskupi.
Reprezentantki Gimnazjum nr 3 Sochaczew - turniej S.Rożdżestwieńskiego
Nasza reprezentacja zajęła w turnieju 3 miejsce. Dziewczyny zdobyły jakże potrzebne ogranie i doświadczenie przed turniejem powiatowym (a najpierw eliminacjami, które czekają na nas w marcu). Graliśmy 2x10 minut.
Pierwszy mecz rozegraliśmy z Kozłowem Biskupim. Niestety był on porażką 7:5. Wynik choć niekorzystny to bardzo dobrze wpłynął na dziewczyny. Wypracowały swój styl i sposób gry, a przede wszytskim zaczęły się ze sobą zgrywać oraz czytać boiskową grę.
Humory dopisywały.
Kolejny mecz to emocjonująca walka z późniejszym zwycięzcą turnieju - Gimnazjum Iłów. Zaczęło się fatalnie na pierwszą połowę schodziliśmy pokonani 5:1. W drugiej połowie obudził się duch walki. Drużyna zaczęła grać na wysokich obrotach...efekt... na 40 sekund przed końcem meczu, na tablicy widniał remis 5:5. Sensacja wisiała w powietrzu. Niestety Iłów wyprowadził skuteczny kontratak...i mecz zakończył się wynikim 6:5.
Ostani mecz, z gospodarzem Gimnazjum nr 1 Sochaczew - dla nas mecz o podium. Zwycięstwo lub remis dawało nam trzecie miejsce. Z drużyny zaczęło wychodzić zmęczenie. Niestety dziewczyny zaczęły  "łapać" urazy...wybite palce...trochę zadrapań...nawet krew z nosa, do tego doszły kary za grę, żłóta kartka. Ten mecz był bardzo wyrównany, trudny i pełen emocji do samego końca. Pierwsza połowa zakończona naszym prowadzeniem 2:1. W drugiej brak sił dawał już znać o sobie. Ostatecznie skończyło się remisem 3:3.

Wszystkie drużyny uczestniczące w turnieju.
W reprezentacji Gimnazjum nr 3 Sochaczew zagrały: Aleksandra Pietruszka, Aleksandra Zawadzka, Karolina Stańczyk, Klaudia Sztandur, Izabela Bogucka, Sandra Dmoch, Weronika Wilczek, Kinga Burzyńska, Patrycja Szymańska, Natalia Staniaszek, Martyna Orlińska, Karolina Sołtan, Wiktoria Pisarek.