poniedziałek, 30 stycznia 2017

Rekord Polski poprawiony - Aktywne dobrze rozpoczynają 2017 rok

28 stycznia 2017r Arena Toruń gościła lekkoatletów z całej Polski. W zawodach wystartowali zawodnicy KM Aktywni Sochaczew. Była to bardzo miła przygoda uwieńczona dobrymi wynikami sportowymi.
Aktywna ekipa już po startach.
Rywalizację na toruńskiej arenie zaczęliśmy bardzo dobrze. W biegu na 300 metrów wystartował trener drużyny - Emanuel Zimny wynikiem 38.31 sek ustanowił rekord Polski weteranów kategorii wiekowej M35. Poprzedni zeszłoroczny poprawiony został o 0.05 sek. Biorąc pod uwagę, że aura przeszkodziła w regularnych treningach - to można uznać to za bardzo dobry wynik. Choć przyznać muszę, że jeszcze na początku stycznia planowałem "łamać 38". W każdym razie forma na Halowe Mistrzostwa Polski Weteranów kształtuje się we właściwym kierunku.

Następnie ze średnimi dystansami walczyły dziewczęta na 600 metrów.
Weronika Lewandowska uzyskała rezultat 1.55.60. Co jest dobrym rezultatem na otwarcie sezonu. Weronika w tym roku rozpoczęła kategorię wiekową młodzika.
Agata Szymańska ukończyła 600 z wynikiem 2.13.97. Był to pierwszy start Agaty w barwach KM Aktywni i pierwszy na tak dużej imprezie.
W biegu na 800 metrów pobiegła Julia Wosińska. Nasza zawodniczka specjalizująca się w biegach ulicznych, poradziła sobie całkiem nieżle i na tartanie. Dystans pokonała w gronie dużo starszych zawodniczek (sama jest pierwszy rok młodziczką) w czasie: 2.50.38. Docelowym dystansem jest 1000m.

Na zakończenie mitingu w blokach startowych stanęły nasze najmłodsze sprinterki. Dziewczyny startujące jeszcze w kategorii dzieci. Tym razem zmierzyły się z dystansem 200 metrów.
Natalia Więckowska w pierwszym starcie w tym roku pokonała dystans w 31.86.
Urszula Walisiewicz pokonała dystans w 34.97, a Dominika Czubak w 35.36.
Wyniki te są dobrym prognostykiem nie tylko przed kolejnymi startami w hali, ale również przed czwartkami LA gdzie dziewczyny startują  na 300 metrów.