piątek, 23 czerwca 2017

1b - Sportowe podsumowanie. Odpoczywać bo od września znowu będę Was ganiał ;)

23 czerwca 2017 zakończyliśmy rok szkolny 2016/2017. Dla klasy sportowej 1b gimnazjum (w sumie teraz to już 2b) rok bardzo intensywny i owocny zarówno w wyniki w nauce jak i te sportowe osiągnięcia. Super być wychowawcą w tej klasie. Mam nadzieję że po wakacjach, bogatsi w tegoroczne doświadczenia będziemy jeszcze lepsi i efektywniejsi. 1/3 gimnazjalnej przygody za nami.
Klasa 1b "sportówka" - Gimnazjum nr 3 Sochaczew rok szkolny 2016/2017.
Nagrody i wyróżnienia otrzymały:
1. Patrycja Osińska (brunetka) w tym za najwyższą średnią w klasach 1 gimnazjum.
2. Wiktoria Zięcina.
3. Patrycja Osińska (blondynka).

W klasyfikacji na najlepszego sportowca roku 2016/2017 w rywalizacji gimnazjum sklasyfikowano 37 dziewcząt i 33 chłopców (klas 1-3).
Bardzo wysokie lokaty zajęły dziewczyny:
2 sportsmenką szkoły została Weronika Wilczek.
4 miejsce Kinga Burzyńska.
5 miejsce Patrycja Osińska (blondynka).
8 miejsce Izabela Bogucka.
10 miejsce Wiktoria Zięcina.
12 miejsce Martyna Orlińska.
13 miejsce Oliwia Witkowska.
18 miejsce Patrycja Osińska (brunetka).
20 miejsce Klaudia Piątkowska.

Chłopcy w tym roku szkolnym jeszcze musieli uznać wyższość głównie trzecioklasistów, ale od września to zapewne oni będą w ścisłej czołówce szkoły. W chwili obecnej uczniowie 1b zajęli następujące lokaty:
6 miejsce Denis Pysanuk
7 miejsce Michał Połeć
13 miejsce Kamil Ciołek
14 miejsce Konrad Kuziński
15 miejsce Kacper Stencel
18 miejsce Kacper Baj
20 miejsce Konrad Mielczarek
23 miejsce Mikołąj Walczak

Sport to nie wszystko. Uczniowie klasy sportowa widoczna była również w innych dziedzinach:
Mikołaj Walczak - otrzmał wyrównienie w XXXVII Małym Konkursie Recytatorskim.
Wiktoria Zięcina - 1 miejsce w Dekanalnym etapie Olimpiady Religijnej "Oto Matka Twoja".
W konkursie Ogólnopolskim języka niemieckiego Sprachdoktor udzał brali: Konrad Kuziński, Martyna Orlińska, Wiktoria Zięcina, Patrycja Osińska (brunetka).

...a teraz sport i dużo wyników jak na aktywnych sportowców przystało:

Indywidualne Biegi Przełajowe w Kamionie (Mistrzostwa Powiatu Sochaczewskiego).
2 miejsce Weroniki Wilczek. Poza tym na trudnej trasie biegały: Kinga Burzyńska, Oliwia Witkowska.
Chłopców reprezentowali: 11 miejsce (dające awans) Denis Pysaniuk oraz Kamil Ciołek, Michał Połeć.

Indywidualne Biegi Przełajowe w Kamionie (Mistrzostwa Międzypowiatowe).
6 miejsce Weroniki Wilczek - Awans na Igrzyska Mazowieckie i 30 miejsce Denisa Pysaniuka.

Vicemistrzostwo Powiatu Sochaczewskiego w Sztafetowych Biegach Przełajowych. Reprezentacja awansowała do zawodów międzypowiatowych w których zajęłą 10 miejsce. Z klasy 1b biegali: Kamil Ciołek, Michał Połeć, Konrad Kuziński, Denis Pysaniuk, Kacper Stencel, Kacper Baj.

Trzecie miejsce w Mistrzostwach Powiatu Sochaczewskiego w Sztafetowych Biegach Przełajowych dziewcząt. Startowały: Oliwia Witkowska, Weronika Wilczek, Patrycja Osińska (blondynka), Kinga Burzyńska. 

Czwarte miejsce w Powiecie Sochaczewskim w piłce nożnej chłopców było udziałem m.in: Michała Połcia, Kacpra Stencla i Kacpra Baja.

W piłkarskiej reprezentacji dziewcząt grały: Oliwia Witkowska, Kinga Burzyńska, Weronika Wilczek, Witoria Zięcina, Patrycja Osińska (brunetka), Patrycja Osińska (blondynka), Izabela Bogucka i Klaudia Piątkowska.

W sochaczewskim Biegu Papieskim uczestniczyły: Patrycja Osińska (blondynka), Weronika Wilczek, Kinga Burzyńska, Denis Pysaniuk, Konrad Kuziński.

W reprezentacji piłki koszykowej chłopców i dziewcząt (obydwie drużyny zajęły 4 miejsce w powiecie sochaczewskim) zagrali następujący uczniowie: Łukasz Łukaszyk, Denis Pysaniuk, Michał Połeć, Weronika Wilczek, Izabela Bogucka, Wiktoria Zięcina, Patrycja Osińska (blondynka), Kinga Burzyńska, Martyna Orlińska.

W pływaniu drużynowym na Mistrzostwach Powiatu Sochaczewskiego reprezentowali nas:
Patrycja Osińska (brunetka), Patrycja Osińska (blondynka), Konrad Mielczarek i Konrad Kuziński.

Wspieraliśmy WOŚP w biegu "Policz się z cukrzycą" na dystansie 5km. W Warszawie startowali: Kinga Burzyńska, Patrycja Osińska (blondynka), Weronika Wilczek, Patrycja Osińska (brunetka), Kacper Baj, Denis Pysaniuk, Kamil Ciołek i Konrad Kuziński.

Z okazji Dnia Kobiet dziewczęta wystartowały w turnieju piłki nożnej w Koluszkach, gdzie zajęły 3 miejsce. Zagrały w składzie: Izabela Bogucka, Kinga Burzyńska, Patrycja Osińska (blondynka), Patrycja Osińska (brunetka), Weronika Wilczek, Klaudia Piątkowska, Wiktoria Zięcina, Oliwia Witkowska.

Zarówno chłopcy jak i dziewczęta z 1b grali również w eliminacjach i Mistrzostwach Powiatu Sochaczewskiego w piłce ręcznej. Reprezentowali klasę: Martyna Orlińska, Wiktoria Zięcina, Kinga Burzyńska, Weronika Wilczek, Izabela Bogucka oraz Łukasz Łukaszyk.

W otwartych Indywidualnych Mistrzostwach Sochaczewa w pływaniu, 6 miejsce zajął Konrad Mielczarek. W zawodach brała udział również Patrycja Osińska. 

W lekkoatletycznych Mistrzostwach Powiatu Sochaczewskiego uczestniczyli: Oliwia Witkowska, Klaudia Piątkowska, Michał Połeć, Patrycja Osińska (blondynka), Mikołaj Walczak, Weronika Wilczek, Kamil Ciołek, Izabela Bogucka, Konrad Mielczarek, Kacper Stencel i Denis Pysaniuk.

Czwarte miejsce w Turnieju Dzikich Drużyn Piłkarskich zajęły dziewczyny: Kinga Burzyńska, Patrycja Osińska, Wiktoria Zięcina, Klaudia Piątkowska, Oliwia Witkowska, Izabela Bogucka, Weronika Wilczek.

Na zakończenie sportowych zmagań dużo sukcesów indywidualnych na Mistrzostwach Szkół Sochaczewskich w Lekkiejatletyce pod patronatem Burmistrza Miasta Sochaczew:
1 miejsce - Weronika Wilczek - 600 metrów
1 miejsce - sztafeta 4x300m (z 1b biegały: Wilczek, Burzyńska, Osińska (blondynka)
2 miejsce - Wiktoria Zięcina - rzut piłeczką palantową
2 miejsce - Kinga Burzyńska - 100 metrów
3 miejsce - Izabela Bogucka - rzut piłeczką palantową
3 miejsce - Mikołaj Walczak - rzut piłeczką palantową

Na sportówce można polegać także przy pracach wolontariackich: Młodzież służyła pomocą przy Teście Coopera, Biegach w Bielicach, Mistrzostwach Szkół Sochaczewskich w Lekkiejatletyce oraz Pikniku Rodzinnym.

Oczywiście było też kilka wyjść na wycieczki - te dłuższe i któtsze, ale na pewno najbardziej w pamięci zapadną: Wyjazd na stadion Legii Warszawa oraz wycieczka do Horror House w Warszawie.

Dużo tego - wiele osiągnęliśmy, wiele jeszcze przed nami do zdobycia, więc odpoczywajcie bo od września znowu smsy ;) i znowu będę Was ganiał.