niedziela, 28 czerwca 2015

100 km przez Puszcze Kampinoską

Dla wszystkich tych którzy jeżdżą już trochę na rowerach i uwielbiają przemierzać leśne i piaszczyste szlaki polecam całodniową 100 kilometrową trasę po Puszczy Kampinoskiej.

Mowa oczywiście o czysto rekreacyjnej jeździe. Swoją wyprawę rozpocząłem o 4.00 rano a zakończyłem o 15.40. Czyli całość zajęła mi 11 godzin i 40 minut. Ale czysta jazda rowerowa to 6 godzin 55 minut. Jak widać odpoczynku na jedzenie, robienie zdjęć, filmów czy po prostu leśną nasiadówkę było 4 godziny 45 minut....ale po kolei.

Zapraszam do czytania i oglądania.

0 km - początek wyprawy z Chodakowa - dzielnicy Sochaczewa. Drogą wojewódzką nr 580 do Żelazowej Woli. Tam skręt w zielony szlak rowerowy w kierunku Granicy.







16 km - parking w Granicy. Węzeł wielu szlaków turystycznych. Wybieram zielony pieszy (Południowy Szlak Leśny) - kierunek Górki i Sosna Powstańców.






23 km - Sosna Powstańców. W tym miejscu zmieniam szlak na czerwony (Główny Szlak Puszczy Kampinoskiej) - prowadzić mnie będzie aż do Cmentarza w Palmirach. Po drodze mijam m.in Zamczysko.




25,5 km - Zamczysko. Szczątki wczesnośredniowiecznego grodziska obronnego.






32 km - Parking w Roztoce. Węzeł szlaków, ale również i wspaniałe miejsce na dłuższy wypoczynek w takiej wyprawie jak moja.



37,5 km - Cmentarz Partyzancki w Wierszach. Miejsce poświęcone Rzeczypospolitej Kampinoskiej istniejącej w 1944r.



45 km - Cmentarz w Palmirach. Miejsce straceń ofiar hitlerowskich zbrodni. Tu zmieniam szlak na czarny w kierunku Janówka.





46 km - Kamień Orlika. Kolejne historyczne miejsce wsławiło się zwycięską potyczką Polaków z Niemcami we wrześniu 1939r.



48 km - Janówek - Zmiana szlaku na niebieski (Północny Szlak Leśny im. Teofila Lenartowicza). Tym szlakiem przez: Łosią Wólkę, Jesionkę, Czeczotki, Cybulice Duże docieram do Jakubowszczyzny.



59,5 km - Jakubowszczyzna - zmiana szlaku na zielony rowerowe w kierunku Leoncina.






61,5 km - Mogiły żołnierzy września 1939r.



63,5 km - Rezerwat Rybitew - zmiana szlaku na zielony pieszy (Północny Szlak Krawędziowy) w kierunku Leśniczówki Wilków i dalej Dennego Lasu.



69 km - Denny Las - zmiana szlaku na żółty pieszy (Szlak Zygmunta Padelewskiego) w kierunku Posada Cisowe.




72,5 km - Posada Cisowe - zmiana szlaku na czerwony (Główny Szlak Puszczy Kampinoskiej) w kierunku Krzywej Góry i Tułowic.





76 km - Dąb Kobendzy o ok 300 metrów dalej miejsce straceń września 1939.






83 km - Czapliniec k. Famułek Królewskich zmiana szlaku na żółty rowerowy w kierunku Famułek Brochowskich.



86,5 km - Famułki Brochowskie - zmiana szlaku na niebieski pieszy (Brochowski Szlak Łącznikowy) w kierunku Brochowa. Tym szlakiem docierłem do stacji kolejki wąskotorowej "Brochów" i dalej drogą 705 w kierunku Sochaczewa - zakończyłem wycieczkę w Chodakowie. Przy wskazaniu licznika dziennego 100,5 km.



Podsumowanie: dystans 100,5 km
Trasa: głównie dukty leśne, zdarzało się prowadzić rower przez leśne wydmy, drogi gruntowe i asfaltowe, zdarzają się podjazdy i zjazdy na których trzeba zachować ostrożność.
Czas wycieczki: 11 godzin 40 minut
Czas jazdy na rowerze: 6 godzin 55 minut
Średnia prędkość jazdy 14,5 km/h
Prędkość max: 29.2 km/h

Przyjemnej jazdy i dzielcie się wrażeniami z podróży.




Brak komentarzy:

Prześlij komentarz