poniedziałek, 1 lutego 2021

12 młodych Aktywnych startowało w Toruniu. Klubowe debiuty i rekordy życiowe.

31 stycznia 2021 roku w Toruniu odbył się halowy 3 Mityng Pamięci Ireny Szewińskiej. Zawody były przeznaczone dla najmłodszych kandydatów na lekkoatletów. Rywalizowano od młodzika (U16) do kategorii młodszych U14 a nawet U12. W zawodach wystartowało ponad 1000 zawodników i zawodniczek z całej Polski. Poziom zawodów był bardzo wysoki. Mówi się nawet że 3 Mityng Pamięci Ireny Szewińskiej to Nieoficjalne Mistrzostwa Polski Młodzików. Do rywalizacji w tych zawodach stanęła 12 zawodników KM Aktywni Sochaczew.

Wyjazd do Torunia na tak duże i mocne obsadą zawody to znakomity sprawdzian naszej mozolnej treningowej pracy. Co prawda nie udało się nikomu stanąć na podium ale osiągnęliśmy znacznie więcej. Wszyscy którzy już startowali w zawodach lekkoatletycznych poprawili swoje wyniki życiowe i to naprawdę o bardzo dużo. Więc widać że praca i metody treningowe skutkują. Nawet gdy trenuje się na szkolnym korytarzu. Debiutanci z kolei zaliczyli swoje pierwsze starty nie tylko w poszczególnych konkurencjach, ale od razu w mocnym mityngu rozgrywanym w najnowocześniejszej hali lekkoatletycznej w Europie. Z pewnością już za miesiąc oglądając Halowe Mistrzostwa Europy w Toruniu - z jeszcze większym zainteresowaniem i pasją, młodzież śledzić będzie i chłonąć toczące się tam zmagania. Bo przecież najlepsi w Europie, medaliści Mistrzostw Europy, czy Mistrzostw Świata będą rywalizować właśnie w tej hali co w ubiegły weekend nasza lekkoatletyczna młodzież.

Wyniki sportowe uzyskane przez Aktywnych Sochaczew.

Jako pierwsze do rywalizacji przystąpiły miotaczki. W kategorii U14 Małgorzata Adamczyk w swoim debiucie w pchnięciu kulą (2 kilogramową) uzyskała wynik 7.60. Zajęła 7 miejsce. Bardzo się z tego cieszymy ponieważ to nie tylko dobry wynik, ale już w debuiutanckim starcie zakwalifikowała się i walczyła w finałowym, ścisłym ośmioosobowym finale. Ogólnie do rywalizacji stanęło 14 młodych zawodniczek.
W kategorii U16 (młodzik) w kuli 3 kilogramowej stanęło aż 28 zawodniczek. Podzielonych na na 2 - 14 osobowe grupy. Viktoria Niewiadomska rywalizowała w grupie 1. Zajęła w niej wysoka lokatę - była 2 z rekordem życiowym poprawionym o ponad metr - 8.19. Niestety wynik ten nie premiował naszej zawodniczki do ścisłej 8 zawodów. Ostatecznie Viktoria sklasyfikowana została na 13 pozycji.

Kolejne starty to emocje związane z biegiem na 300 metrów w kategorii młodzik (U16). Do rywalizacji stanęło aż 77 dziewcząt.
Znakomity bieg naszych dwóch zawodniczek. Michalina Gosik i Patrycja Janiak w znaczący sposób poprawiły swoje rekordy życiowe.
Michalina wygrała swoją serię biegową z wynikiem 46.09 (życiówka poprawiania o ponad 2 sekundy).
"Gosia" zajęła 28 miejsce w ogólnej rywalizacji.
Patrycja przebiegała dystans 300 metrów w 53.08 co jest jej nowym rekordem życiowym. Patrycja zajęła 67 lokatę.

Następnie do rywalizacji stanęły najmłodsze dziewczęta z kategorii U12 w biegu na 200 metrów. Debiutantka Dorota Karbowiak pokonała dystans jednego okrążenia w 37.59 zajmując 41 lokatę.

Kolejny licznie obsadzony bieg to 200 metrów w U14 dziewcząt. Natalia Hoyer po raz kolejny poprawiła wynik życiowy na tym dystansie. Obecny to 29.39. Wynik cenny lokata równie wysoka bo 14 w gronie 70 startujących.
W biegu na jedno okrążenie zadebiutowały Patrycja Ptaszyńska i Dominika Karbowiak.
Patrycja wynikiem 30.81 była 24, a Dominika rezultatem 33.36 zajęła 52 miejsce.

Tomasz Stępniak startujący podobnie jak dziewczyny w kategorii U14 na 200 metrów sklasyfikowany został na 32 pozycji z wynikiem 40.56. Był to debiut Tomka na tym dystansie.

W chodzie na 3000 metrów wystartowały dwie nasze reprezentantki Maja Madanowska i Wiktoria Ostaszewska. Maja w rywalizacji młodziczek (U16) zajęła 8 lokatę z wynikiem życiowym poprawionym o ponad dwie minuty. W zawodach udział wzięły 22 chodziarki.
O pechu może mówić Wiktoria Ostaszewska. Podczas wyprzedzania rywalki doznała lekkiej kontuzji stopy która uniemożliwiła jej dalszą rywalizację. Całe szczęście to nic poważnego i nasza zawodniczka już wraca do treningów. Szkoda jedynie startu gdyż Halowy Mityng Szewińskiej to jedyne zawody w Polsce gdzie chodziarki (U16) mogły sprawdzić swoje umiejętności.

Na zakończenie mityngu, na rozbiegu skoczni w dal stanęła Dominika Czubak. Rywalizująca w kategorii (U16). Cel naszej zawodniczki został osiągnięty. Jest poprawiona życiówka - 4.13. Do tego naprawdę widać duży zapas w tej konkurencji. Ogólnie Dominika zajęła 30 lokatę.

KM Aktywni Sochaczew działają bez zbierania jakichkolwiek składek od uczestników zajęć lekkoatletycznych. Pomoc czerpiemy z dotacji Urzędu Miasta Sochaczew oraz programu Lekkoatletyka dla Każdego.
Osoby/firmy które chciałyby dodatkowo wspomóc działającą sekcję młodzieży KM Aktywni Sochaczew prosimy o przelanie dowolnej kwoty na konto klubu.
72 1240 1822 1111 0010 3799 6896 - tytułem "wpłata na sekcję młodzieżową". Pozyskane w ten sposób fundusze wykorzystane zostaną tylko i wyłącznie do dofinansowań wyjazdów na zawody, opłat startowych, sprzętu treningowego lub pomogą w dofinansowaniu obozu sportowego.
Do współpracy zapraszamy również firmy małe i duże zainteresowane reklamą w zamian za zakup sprzętu sportowego dla zawodników. Kontakt mailem: ezimny1981@gmail.com.