poniedziałek, 27 września 2021

Znakomite starty lekkoatletek w Mityngu w Warszawie.

26 września w Warszawie odbył się Mityng Lekkoatletyczny w którym wystartowały zawodniczki KM Aktywni Sochaczew trenowane przez Emanuela Zimnego. Były to znakomite starty w ich wykonaniu. Nie tylko poprawiały rekordy życiowe, ale również zajmowały wysokie miejsca w rywalizacji.

Zawody rozpoczęły sprinterki na dystansie 100 metrów.
W biegach eliminacyjnych uzyskały następujące wyniki:
6 miejsce Natalia Hoyer: 13.58 (rekord życiowy)
7 miejsce Karolina Kuracka: 13.52 (rekord życiowy)
obydwie dziewczyny awansowały do ścisłego ośmio-osobowego finału. Ponad to biegały:
22 miejsce Dominika Karbowiak 14.63
27 miejsce Maja Madanowska 15.15
35 miejsce Oliwia Rybak 17.26 (rekord życiowy).
W biegu finałowym Natalia i Karolina spisały się znakomicie. Karolina z nową życiówką 13.53 przesunęła się na 2 miejsce w zawodach, a Natalia z wynikiem 13.68 zajęła trzecią lokatę.

Obydwie Aktywne wystartowały również w biegu na 300 metrów. Tutaj kolejna sensacja konkurencję w której startowało 35 zawodniczek wygrała Natalia Hoyer ze znakomitą życiówką 43.63. Warte odnotowania jest to że Natalka to rocznik 2008 a pokonała w rywalizacji zawodniczki o kilka lat starsze od siebie. Znakomity bieg i kolejny rekord życiowy na tym dystansie ustanowiła Karolina Kuracka. Od niedzieli wynosi on 44.48. Wynik dał Karolinie 7 miejsce w zawodach.

Dobre starty zaliczyły również sprinterki walczące na 200 metrów. Dominika Karbowiak z wynikiem 29.55 była 12, a Maja Madanowska 31.82 zajęła 18 miejsce.

Do rywalizacji przystąpiły również miotaczki. W pchnięciu kulą 5 miejsce zajęła Weronika Krzemińska ustanawiając nowy rekord życiowy 8.80, na 7 pozycji zawody ukończyła Viktoria Niewiadomska z wynikiem 8.35.
W rzucie oszczepem 4 miejsce zajęła Viktoria Niewiadomska wynikiem 21.70. Na 7 i 8 pozycji uplasowały się kolejno Maria Narkintowicz i Weronika Krzemińska z wynikami 14.31 i 14.01.

Chętnych do spróbowania swoich sił w lekkiej atletyce zapraszam na bezpłatne trening info tel. 697296626.

KM Aktywni Sochaczew działają bez zbierania jakichkolwiek składek od uczestników zajęć lekkoatletycznych. Pomoc czerpiemy z dotacji Urzędu Miasta Sochaczew oraz programu Lekkoatletyka dla Każdego.
Osoby/firmy które chciałyby dodatkowo wspomóc działającą sekcję młodzieży KM Aktywni Sochaczew prosimy o przelanie dowolnej kwoty na konto klubu.
72 1240 1822 1111 0010 3799 6896 - tytułem "wpłata na sekcję młodzieżową". Pozyskane w ten sposób fundusze wykorzystane zostaną tylko i wyłącznie do dofinansowań wyjazdów na zawody, opłat startowych, sprzętu treningowego lub pomogą w dofinansowaniu obozu sportowego.
Do współpracy zapraszamy również firmy małe i duże zainteresowane reklamą w zamian za zakup sprzętu sportowego dla zawodników. Kontakt mailem: ezimny1981@gmail.com.