poniedziałek, 18 października 2021

ZS Iwaszkiewicza - Mistrzowie Powiatu Sochaczewskiego w badmintonie szkół ponadpodstawowych.

18 października 2021 roku w Janowie rozegrano Mistrzostwa Powiatu Sochaczewskiego w badmintonie szkół ponadpodstawowych. Zarówno w rywalizacji dziewcząt jak i chłopców znakomicie spisali się reprezentanci Zespołu Szkół im. Jarosława Iwaszkiewicza w Sochaczewie. Tytuły mistrzów powiatu wywalczyły dziewczęta oraz chłopcy.

Turniej rozpoczęliśmy od finałowej rywalizacji dziewcząt. Mecz z ZS Teresin reprezentantki Iwaszkiewicza wygrały pewnie 0:3
Pierwszy punkt dla naszej ekipy zdobyła Julia Jarzyńska pokonując rywalkę w dwóch setach 6:11 i 7:11.
Drugi punkt zdobyła Aleksandra Jaworska wygrywając pewnie dwa sety: 5:11 i 1:11.
Decydujący o zwycięstwie trzeci punkt zdobył debel Jarzyńska - Jaworska. Dziewczyny tutaj również nie oddały nawet seta rywalką wygrywając 9:11 i 8:11.
Chłopcy musieli stoczyć bardziej wyrównaną walkę z przeciwnikiem. By wyłonić zwycięzcę potrzeba było rozegrania czterech meczy. Ostatecznie wygrał ZS Iwaszkiewicz 1:3.
Pierwszy pojedynek wygrał Maciej Ignatowski. Dokonał tego zdecydowanie z wynikami w setach: 4:11 i 6:11.
Drugi pojedynek to niestety porażka Dominika Ugodzińskiego 11:9 oraz 11:7. Tym samym stan rywalizacji pomiędzy ekipami wynosił 1:1.
Początek trzeciego pojedynku (deblowego) był trochę pechowy dla pary Ignatowski - Ugodziński. Pierwszy set zakończył się porażką 11:9. Chłopcy nie podłamali się, złapali zgranie i drugiego seta wygrali 9:11. W trzecim decydującym o deblowym zwycięstwie już rozkręcili się na dobre pokonując Teresin 4:11.
Po deblu stan rywalizacji wynosił 1:2 dla ZS Iwaszkiewicza. Ponieważ wygrać musiał zespół który odniesie trzy zwycięstwa, ponownie wróciliśmy do rywalizacji singlowej.
Mecz Dominika Ugodzińskiego z rywalem z Teresina okazał się decydujący. Dominik wygrał w dwóch setach 9:11 i 7:11.
Zarówno dziewczęta jak i chłopcy zagrają w turnieju międzypowiatowym w Książenicach (powiat Grodzisk Mazowiecki).
Skład reprezentacji dziewcząt ZS Iwaszkiewicza Sochaczew - Julia Jarzyńska i Aleksandra Jaworska.
Skład reprezentacji chłopców ZS Iwaszkiewicz Sochaczew - Maciej Ignatowski, Dominik Ugodziński oraz rezerwowy Aleksander Frontczak.