niedziela, 22 maja 2022

Aktywni w Warszawie. Zwycięstwa Julii Skomiał, Karoliny Kurackiej i sztafety 4x100 metrów U16 dziewcząt

21 maja 2022 roku wybrałem się ze swoimi zawodnikami na Mistrzostwa Warszawy Młodzików oraz  Mistrzostwa Warszawy w kategoriach U18 i U20. Zawody te były dla nas planowanym mocnym treningiem i sprawdzianem. Niektórzy z zawodników startowali nawet pięciokrotnie (sesja poranna i wieczorna).

W zawodach tych startowaliśmy poza konkursem bo tylko warszawskie kluby stawały na podium zawodów. Nasi zawodnicy i tak byli bardzo widoczni w rywalizacji często zwyciężając w eliminacjach a potem i w finałach.
Rywalizację w sesji porannej rozpoczęły sprinterki U16 rywalizujące na dystansie 100 metrów.
W biegach eliminacyjnych osiągnęły następujące rezultaty:
Karolina Kuracka - 13.27 wiatr (+2.4 m/s)
Natalia Hoyer - 13.39 wiatr (-1.7 m/s) - rekord życiowy
Patrycja Ptaszyńska - 13.95 wiatr (+1.8 m/s) - rekord życiowy
Dominika Karbowiak - 14.29 wiatr (+1.8 m/s)
Łącznie wystartowało 45 sprinterek na dystansie 100 metrów a aż 3 Aktywne awansowały do ścisłego ośmioosobowego finału.
Rywalizację zawodników z poza warszawy wygrała Karolina Kuracka wynikiem 13.22, druga była Natalia Hoyer 13.24, szósta Patrycja Ptaszyńska 13.94. Chociaż są to najszybsze w życiu dziewczyn biegi na tym dystansie, niestety nie można ich uznać za oficjalne rekordy życiowe, bowiem wiatr przekraczał dopuszczalną normę (+2.0 m/s) i w ich biegu wynosił (+2.3 m/s). Troszkę pechowo bo poprawilibyśmy sobie trochę statystyki....ale co się odwlecze to nie uciecze.

W biegu na 600 metrów zadebiutował Julian Chudy. Zajął 12 miejsce z wynikiem 1.53.18.

Wszystkie Aktywne stumetrówki pobiegły również w sztafecie 4x100 metrów. Dominika Karbowiak, Karolina Kuracka, Patrycja Ptaszyńska, Natalia Hoyer - w takiej kolejności biegały zajęły 1 miejsce w mityngu. Rezultat jaki uzyskały 53,94 jest minimalnie słabszy od ich wspólnej życiówki na tym dystansie. Trudne warunki atmosferyczne (wiatr) miały trochę wpływ na wynik. Ta sztafeta ma jeszcze spore rezerwy, jest kilka małych mankamentów technicznych które w najbliższym czasie poprawimy.
Cieszę się że indywidualnie dziewczyny stają się coraz szybsze. Łącznie w zawodach udział wzięło 8 sztafet.

W sesji popołudniowej do młodzików dołączyli juniorzy U18 i U20.

Starty rozpoczęliśmy płotkami. W biegu na 300 metrów przez płotki zadebiutowała Karolina Kuracka. Do mety dobiegła na drugiej pozycji z wynikiem 53.09 - czym nabiegała V klasę sportową. Był to dla Karoliny czwarty start tego dnia.
Ósme miejsce w juniorskiej konkurencji 400 metrów przez płotki zajęła Michalina Gosik. Znakomicie że Michalina zaczyna już czuć ten dystans i z biegu na bieg poprawia rekordy życiowe. Od soboty wynosi on 1.12.13. W rywalizacji startowało 12 zawodniczek.

W biegu na 400 metrów (ale już bez płotków) znakomity start (tego dnia już 4) wykonała Natalia Hoyer. W klasyfikacji generalnej zajęła 4 miejsce z wynikiem 1.00.95. Natalia (rocznik 2008) była najmłodszą zawodniczką w tej konkurencji. Znakomicie wypadła na tle 28 rywalek starszych o 2 a nawet 4 lata od siebie.

Na 400 metrów wystartował również Szymon Gajda. Poprawił rekord życiowy o 2 sekundy. Aktualnie wynosi on 1.00.76. Szymek zajął 27 miejsce w mityngu.

Na koniec dnia ponownie w bloki stanęły sprinterki. W kategorii U16 Patrycja Ptaszyńska i Dominika Karbowiak oraz w U18 po tygodniowej przerwie spowodowanej przeziębieniem - Julia Skomiał.
Na wieczór wiatr troszkę zelżał i poskutkowało to zaliczaniem oficjalnych wyników życiowych.
Julia rywalizację zaczęła nerwowo, zbyt szybka reakcja startowa - słusznie odczytana została przez sędziów jako falstart. Na szczęście ukarana została tylko żółtą kartką, ponieważ były to eliminacje sędziowie wstrzymali się od dyskwalifikacji naszej zawodniczki.
Wygrała bieg eliminacyjny ustanawiając rekord życiowy 12.51 wiatr (+1.0 m/s). W finale poszło jeszcze lepiej wiatr sprzyjał na +1.8 m/s, a Julia przebiegła dystans 100 metrów w 12.50. ponownie urywając cenną setną sekundy do życiówki. Dla Julii był to drugi mityng lekkoatletyczny wygrany z rzędu.

W wieczornych eliminacjach Patrycja Ptaszyńska pokonała dystans 100 metrów w 14.08, a Dominika Karbowiak w 14.33. W tym biegu wiatr znowu dał znać o sobie i wynosił +3.3 m/s. Obydwie dziewczyny weszły do wieczornego ośmioosobowego finału U16. Z prawa startu skorzystała tylko Dominika zajmując 6 miejsce z wynikiem 14.20 przy wietrze +1.1 m/s.

To był dla nas wszystkich ciężki dzień pełen mnóstwa sportowych emocji, wrażeń, wysiłku, umiejętności zaplanowania sobie czasu na rozgrzewki i szybką regenerację. Wszystkie starty - potraktowaliśmy jako mocny trening i wypadły bardzo dobrze. Ze startu na start jest coraz szybciej.

Najbliższe starty już za tydzień w Gdańsku (50 Memoriał Żylewicza) i być może w Warszawie (Liga LA).

KM Aktywni Sochaczew działają bez zbierania jakichkolwiek składek od uczestników zajęć lekkoatletycznych. Pomoc czerpiemy z dotacji Urzędu Miasta Sochaczew oraz programu Lekkoatletyka dla Każdego.

Dziękujemy siłowni Best Gym Sochaczew ul. Ogrodowa 2 za możliwość trenowania i przygotowywania się do startów.

Osoby/firmy które chciałyby dodatkowo wspomóc działającą sekcję młodzieży KM Aktywni Sochaczew prosimy o przelanie dowolnej kwoty na konto klubu.
72 1240 1822 1111 0010 3799 6896 - tytułem "wpłata na sekcję młodzieżową". Pozyskane w ten sposób fundusze wykorzystane zostaną tylko i wyłącznie do dofinansowań wyjazdów na zawody, opłat startowych, sprzętu treningowego lub pomogą w dofinansowaniu obozu sportowego.

Do współpracy zapraszamy również firmy małe i duże zainteresowane reklamą w zamian za zakup sprzętu sportowego dla zawodników. Kontakt mailem: ezimny1981@gmail.com.