wtorek, 23 sierpnia 2022

Aktywni Sochaczew owocnie zaczynają drugą część sezonu lekkoatletycznego.

21 sierpnia 2022 roku na obiekcie warszawskiego AWF odbyły się Rodzinne Mistrzostwa Europy. W zawodach, z powodzeniem startowała ekipa lekkoatletów z KM Aktywni Sochaczew, trenowanych przez Emanuela Zimnego.

Cieszą jak zawsze miejsca na podium, walka w ścisłych finałach i rekordy życiowe. Tym razem najwięcej radości sprawili debiutanci. Nowi młodzi zawodnicy w klubie. Dziesięcioosobowa reprezentacja przywiozła do Sochaczewa dwa srebrne i dwa brązowe medale. Poniżej wyniki naszych reprezentantów.

60 metrów kobiet kat. U11.
3 miejsce Katarzyna Bobryk - 10.49 (przy wietrze -1.2m/s)  - był to debiut naszej najmłodszej zawodniczki.

60 metrów kobiet kat. U12.
5 miejsce Marii Wojno - 10.77 (przy wietrze +0.2 m/s) - debiut w KM Aktywni Sochaczew

60 metrów mężczyzn kat. U12.
7 miejsce Julian Fidos - 9.89 (przy wietrze -1.0 m/s) - debiut w KM Aktywni Sochaczew

W biegach najmłodszych nie było rozgrywanych biegów finałowych o zajętych miejscach decydowały rezultaty osiągnięte w seriach startowych.

100 metrów kobiet kat. U14.
W tej konkurencji oglądaliśmy debiutancki start Zofii Duplickiej. W biegu eliminacyjnym zajęła 2 miejsce w serii z wynikiem 15.13 (wiatr +1.2 m/s). Zosia awansowała do ścisłego 8 osobowego finału. W nim zajęła 6 miejsce z wynikiem 15.22 (wiatr +1.5 m/s).

100 metrów kobiet kat. U16.
W tych biegach mieliśmy dwie reprezentantki. Patrycja Ptaszyńska z wynikiem 14.47 (wiatr +0.2 m/s) awansowała do finału. Tam zajęła 5 miejsce z wynikiem 14.65 (wiatr -1.4 m/s).
Maria Dudkowska zajęła 9 miejsce z wynikiem 16.23 (wiatr +0.2 m/s) - niestety nie dało to jej awansu do ścisłego finału.

100 metrów mężczyzn kat. U16.
Nasz najlepszy sprinter Antonii Sot w biegu eliminacyjnym zajął 5 miejsce z wynikiem 12.53 (wiatr +0.5 m/s). W biegu finałowym pobiegł trochę wolniej 12.63 (wiatr -1.4 m/s) ostatecznie kończąc zawody na 5 pozycji.

300 metrów kobiet kat. U16.
Bieg ten przyniósł nam dwa medale. Natalia Hoyer z wynikiem 43.59 zajęła 2 miejsce. Trzecia do mety przybiegła Karolina Kuracka - z wynikiem 45.98.

1000 metrów mężczyzn U16.
Drugie miejsce z wynikiem 2.58.56 wywalczył Szymon Pilichowski. Jest to nie tylko nowy rekord życiowy Szymona poprawiony o ponad 6 sekund, ale również pierwszy bieg na 1000 metrów poniżej 3 minut.

KM Aktywni Sochaczew działają bez zbierania jakichkolwiek składek od uczestników zajęć lekkoatletycznych. Pomoc czerpiemy z dotacji Urzędu Miasta Sochaczew oraz programu Lekkoatletyka dla Każdego.

Dziękujemy siłowni Best Gym Sochaczew ul. Ogrodowa 2 za możliwość trenowania i przygotowywania się do startów.

Osoby/firmy które chciałyby dodatkowo wspomóc działającą sekcję młodzieży KM Aktywni Sochaczew prosimy o przelanie dowolnej kwoty na konto klubu.
72 1240 1822 1111 0010 3799 6896 - tytułem "wpłata na sekcję młodzieżową". Pozyskane w ten sposób fundusze wykorzystane zostaną tylko i wyłącznie do dofinansowań wyjazdów na zawody, opłat startowych, sprzętu treningowego lub pomogą w dofinansowaniu obozu sportowego.

Do współpracy zapraszamy również firmy małe i duże zainteresowane reklamą w zamian za zakup sprzętu sportowego dla zawodników. Kontakt mailem: ezimny1981@gmail.com.

Chętnych do wspólnego trenowania proszę o kontakt tel. 697296626.