niedziela, 5 lutego 2023

Wysokie miejsca Antka, Natalii i Julii w Ogólnopolskim Mityngu Lekkoatletycznym w Toruniu. Dobry start Huberta w Warszawie.

4 lutego 2023 roku w Toruniu odbył się Ogólnopolski Halowy Mityng Lekkoatletyczny. W zawodach wystartowało 6 reprezentantów KM Aktywni Sochaczew. Bardzo cieszy fakt że poprawili swoje wyniki życiowe, ale również wygrywali swoje konkurencje w mityngu.

Na pierwszych miejscach meldowali się:

Antoni Sot w biegu na 60 metrów młodzików. Z wynikiem 7.47 ustanowił rekord życiowy. Antek pobiegł również na dystansie 200 metrów. W swoim halowym debiucie na dystansie jednego okrążenia zajął 3 miejsce z wynikiem 24.65.

Natalia Hoyer odniosła pewne zwycięstwo w biegu na dystansie 600 metrów młodziczek z wynikiem 1.42.72 co jest jej nowym rekordem życiowym. Wcześniej Natalia wystartowała w biegu na 60 metrów, w którym w kategorii młodzików zajęła 6 miejsce z nowym rekordem życiowym 8.39.

Julia Skomiał zajęła trzecie miejsce na dystansie 60 metrów juniorek starszych U20 z wynikami 8.23 w eliminacjach i 8.26 w finale.

Karolina Kuracka zajęła 14 miejsce z wynikiem 8.44 w biegu na 60 metrów w kategorii U18 juniorek młodszych. W biegu na 200 metrów poprawiła swój halowy rekord życiowy na 28.21 zajmując 37 miejsce w klasyfikacji generalnej kobiet.

Szymon Pilichowski zajął 15 miejsce w biegu na 1000 metrów z wynikiem 2.53.51 w klasyfikacji generalnej mężczyzn.

W biegu na 60 metrów wystartował trener KM Aktywni Sochaczew - Emanuel Zimny. Ukończył rywalizację na 35 pozycji z wynikiem 8.22.

Szóstka zawodników tym samym rozpoczęła zgrupowanie "Toruń - Bydgoszcz" szlifując formę na ostatnie halowe starty w tym sezonie lekkoatletycznym w tym Halowych Mistrzostw Polski Juniorów młodszych i starszych oraz Halowych Mistrzostwa Świata Masters.

5 lutego w Warszawie na mityngu rozgrywanym na terenie AWF wystartował Hubert Dzikowski. Zawodnik startujący w kategorii seniorów zajął 10 miejsce, w biegu na 60 metrów. Wyrównując swój wynik życiowy z poprzedniego tygodnia tj. 7.43.

Osoby/firmy które chciałyby dodatkowo wspomóc działającą sekcję młodzieży KM Aktywni Sochaczew prosimy o przelanie dowolnej kwoty na konto klubu.
72 1240 1822 1111 0010 3799 6896 - tytułem "wpłata na sekcję młodzieżową". Pozyskane w ten sposób fundusze wykorzystane zostaną tylko i wyłącznie do dofinansowań wyjazdów na zawody, opłat startowych, sprzętu treningowego lub pomogą w dofinansowaniu obozu sportowego.

Do współpracy zapraszamy również firmy małe i duże zainteresowane reklamą w zamian za zakup sprzętu sportowego dla zawodników. Kontakt mailem: ezimny1981@gmail.com.

KM Aktywni Sochaczew działają bez zbierania jakichkolwiek składek od uczestników zajęć lekkoatletycznych. Pomoc czerpiemy z dotacji Urzędu Miasta Sochaczew oraz programu Lekkoatletyka dla Każdego.

Dziękujemy siłowni Best Gym Sochaczew ul. Ogrodowa 2 za możliwość trenowania i przygotowywania się do startów.

Chętnych do trenowania proszę o kontakt tel. 697296626.