wtorek, 10 maja 2016

Nestle Cup w Warszawie znakomite starty Aktywnych. Zwycięstwo Natalii Więckowskiej w roczniku 2004.

7 maja na stadionie lekkoatletycznym AWF w Warszawie odbyły się eliminacje regionalne Nestle Cup. W ramach projektu "Lekkoatletyka dla Każdego" wystartowała w nim reprezentacja KM Aktywni Sochaczew. Cechą charakterystyczną tych zawodów jest start w wieloboju. Młodzi Aktywni startowali w wieloboju sprinterskim (60 metrów + piłeczka palantowa + 300 metrów) oraz wytrzymałościowym (60 metrów + piłeczka palantowa + 600 metrów). W licznie obsadzonych konkurencjach zajmowali wysokie lokaty. Wyniki poniżej:
Pod dębem - symbolem AWF Warszawa
3-bój dziewcząt rocznik 2004 (klasy V)
Zwyciężyła (w roczniku 2004 - ogólnie była 4 na 183 zawodniczki) Natalia Więckowska uzyskując 249 punktów. Na wyróżnienie zasługują u tej zawodniczki przede wszystkim biegi. 60 metrów pokonała w 8.54, a 300 metrów w 46,55!!! co jest absolutnym rekordem klubu KM Aktywni Sochaczew we wszystkich kategoriach wiekowych dziewcząt.

3-bój dziewcząt rocznik 2003 (klasy VI)
W tej konkurencji reprezentowała nas Weronika Lewandowska. Werka uzyskała 155 punktów wielobojowych. Na 60 metrów pokonała w 9.88, 300 metrów w 49,27 a piłeczką palantową rzuciła 24 metry. Uzyskane wyniki pozwoliły jej zająć 33 miejsce na 183 zawodniczki, a w kat. 2003 rocznika była 21.

Kolejną wieloboistką w tej kategorii wiekowej była Julia Wosińska. W przeciwieństwie do swoich koleżanek Julka biegała na 600 metrów, które pokonała w 1.53.12. Poza tym 60 metrów w 10.30. Julia rzucała również piłeczką palantową. Uzyskała 127 punktów. Dało jej to 44 miejsce na 183 zawodniczki, a w swoim roczniku była 24. Wśród dziewcząt które wybrały wielobój (60,palantowa 600) Julia zajęła 5 miejsce.

3-bój chłopców rocznik 2003 (klasy VI)
Jedynym chłopcem reprezentującym KM Aktywni Sochaczew w tych zawodach był Konrad Kuziński. W gronie 121 chłopców zajął 33 miejsce. W kategorii 2003 rocznika był 17. Konrad podobnie jak Julia Wosińska biegał na 60 metrów (9.78), 600 metrów (2.03.99), rzucał piłeczką palantową (40,5). Zajął 9 miejsce wśród wieloboistów (60, palantowa, 600).

Aktywni spisali się znakomicie rywalizując z klubami z Mazowsza.