czwartek, 23 sierpnia 2018

Aktywne na Memoriale Kamili Skolimowskiej (wyniki i zdjęcia)

22 sierpnia 2018 roku wspólnie z zawodniczkami KM Aktywni Sochaczew uczestniczyłem w Memoriale Kamili Skolimowskiej.  Bez wątpienia było to największe wydarzenie lekkoatletyczne w Polsce. Wystarczy wspomnieć o tym że oprócz medalistów mistrzostw Europy, Świata i Igrzysk Olimpijskich na trybunach było obecnych ponad 41 tysięcy kibiców. Naszym akcentem sportowym był start Aktywnych dziewczyn w porannych zawodach dla młodzieży.
Aktywne dziewczyny na Stadionie Śląskim

Lekkoatletyczne gwiazdy światowego formatu dostępne były na wyciągnięcie ręki. Bez większych problemów było można zrobić sobie z nimi zdjęcie, bądź wziąć autograf. O czym Kinga, Justyna, Weronika i Martyna mogły przekonać się na własnej skórze. ("ustrzelone fotki poniżej").

Dodatkową atmosferę zawodów nakręcało miejsce - Stadion Śląski. Być - startować w centrum "Kotła Czarownic", a potem "na trybunach robić ten kocioł" - coś niesamowitego. (Info dla "gimbów bo nie znajo" Stadion Śląski nazywany jest Kotłem Czarownic od meczu Polska - Anglia w 1973 roku, w którym po raz pierwszy w historii pokonaliśmy Anglików 2:0 - zainteresowani niech klikną tu: http://www.dziennikzachodni.pl/sport/stadion-slaski/a/kociol-czarownic-straszyl-anglikow,12116588/

W Małym Memoriale Kamili Skolimowskiej wystartowały:
Kinga Burzyńska w biegu na 100 metrów osiągnęła rezultat 13.59. Jest to jej nowy rekord życiowy. Kinga bez problemu zwyciężyła w swojej serii biegowej. Ogólnie wśród dziewcząt U20 (choć sama startuje jeszcze w grupie młodszej U16) zajęła wysokie 7 miejsce. Tym samym nabiegała czwartą klasę sportową. Kinga wystartowała w skoku w dal, gdzie z wynikiem 4.21 zajęła 9 miejsce. W skoku w dal wystartowało łącznie 16 zawodniczek, a w 100-metrówce 31 zawodniczek.

Nasza Aktywna specjalistka od biegów średnich Weronika Lewandowska spróbowała sił wyjątkowo w sprincie na 100 metrów. Swoją serię wygrała z nową życiówką 14.04. (rekord życiowy). Ogólnie zajęła 16 miejsce. Uzyskała również w kolejnej dyscyplinie piątą klasę sportową.

Ze 100 metrowym odcinkiem walczyła również Justyna Karczewska. Nie ukrywajmy - nie wyszedł ten bieg Justynie. Wynik 15.21 jest daleki od naszych oczekiwań. Justyna zajęła 26 miejsce. Szansę na poprawę wyniku otrzyma już niebawem na Memoriale Duneckiego w Toruniu.

Własnego startu do udanych nie zaliczy też Martyna Orlińska. Nasz jedyna Aktywna kulomiotka pchnęła 6.92m. Zajęła 6 miejsce na 10 startujących zawodniczek.

Oprócz startów zwiedzaliśmy Chorzów i przejechaliśmy się kolejką linową nad Parkiem Śląskim.
Bardzo się cieszę że doszły jeszcze kolejne pozytywy jak: nawiązanie współpracy z Biegami Grodzisk Mazowiecki.

Poniżej już mniej sportowa a kibicowska część - czyli zdjęcia zawodniczek KM Aktywni Sochaczew z Gwiazdami Lekkiej Atletyki, kilka innych wesołych oraz ze startów ;)