niedziela, 26 sierpnia 2018

Toruńskie starty, dobre jak pierniki :)

24-25 sierpnia 2018 to kolejny wakacyjny startowy wyjazd zawodniczek z KM Aktywni Sochaczew. Tym razem wybraliśmy się do Torunia na Miting Ogólnopolski który był imprezą towarzyszącą przy 40 Memoriale Grzegorza Duneckiego.
Nie tylko starty, czas wolny jest również bardzo ważny.
W Toruniu wystartowały Kinga Burzyńska, Justyna Karczewska i Weronika Lewandowska.
Na 4 miejscach w klasyfikacji U20 zakończyły rywalizację Weronika Lewandowska i Kinga Burzyńska. Weronika 400 metrów pokonała w 64.72 co jest jej nowym rekordem życiowym. Życiówka poprawiona o 2.02 sek. W sprincie to "kawał drogi i czasu". Tym samym Weronika już zbliża się do 4 klasy sportowej na tym dystansie, brakuje tylko 0.22 sek, by wskoczyć na "wyższy level".
Sprinterka i początkująca płotkarka Kinga Burzyńska w biegu na 100 metrów wygrała swoją serię. Wynik 13.73 pokazuje że Kinga ma ja na razie stabilną formę utrzymującą się na poziomie 4 klasy sportowej.
Kinga po raz pierwszy wystartowała w biegu płotkarskim 80m przez płotki. "Pierwsze koty za płoty", albo "Pierwsze śliwki robaczywki" - jak tam kto woli. Debiutancki czas 14.21 dał jej 5 miejsce w ogólnopolskim mitingu (jednocześnie 5 klasę sportową w pierwszym starcie). Cieszę się że przełamany został już strach przed płotkami, przetarte zostały biegowe szlaki płotkarskie, w kolejnych startach po wykluczeniu kilku technicznych błędów będzie już tylko lepiej.
Trzecią naszą reprezentantką była Justyna Karczewska z bólem kolana ukończyła biegi na 100 i 200 metrów. Tym razem niestety bez znaczących wyników. Znając jednak zapał i biegową ambicję Justyny - wyleczy bolące kolano, wróci do walki i zaskoczy wszystkich swoimi wynikami.
Kolejne starty, kolejne szanse na poprawy wyników już za tydzień.