niedziela, 9 września 2018

Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików. Aktywne wysoko w biegach.

8 września 2018 roku na kameralnym stadionie lekkoatletycznym w Ciechanowie odbyły się Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików w lekkiej atletyce. KM Aktywni Sochaczew reprezentowany był przez trzy dziewczyny Martynę Orlińską, Weronikę Lewandowską i Kingę Burzyńską.
Aktywni Sochaczew w Ciechanowie
Starty naszych zawodniczek można uznać za bardzo udane o czym świadczą m.in rekordy życiowe Kingi i Weroniki. Dziewczyny już od dłuższego czasu trenują z wielkim zapałem, zaangażowaniem i poświęceniem. To wszystko ma wpływ na ogromny postęp u zawodniczek.

Na szczyty swoich możliwości wspięła się Weronika Lewandowska. Startowała w biegu na dystansie 1000 metrów. W swojej serii dobiegła do mety jako druga z wynikiem 3.17.84. W klasyfikacji generalnej mistrzostw dało jej to bardzo wysokie 6 miejsce. Tym samym nabiegała 4 klasę sportową. Podkreślić należy nowy oficjalny rekord życiowy Weroniki poprzedni wynosił 3.37.50 (poprawa o ponad 20 sekund !!!!!! od lutego 2018). W biegu na 1000 metrów sklasyfikowanych zostało 16 dziewcząt.

Najbardziej pracującą sobotę miała Kinga Burzyńska. Startowała w dwóch konkurencjach tj. 80 metrów przez płotki i 100 metrach.
Zawody rozpoczęła od biegu płotkarskiego. W swojej serii zajęła 3 miejsce z nowym rekordem życiowym 13.64 (wiatr -0.1). Wynik ten dał Kindze awans do płotkarskiego finału B. (walka o miejsca 7-12). W finale B zajęła 2 miejsce z wynikiem 13.76 (wiatr -0.7). W klasyfikacji końcowej Mistrzostw Międzywojewódzkich (mazowieckie + warmińsko mazurskie) zajęła 8 miejsce.
W biegu na 100 metrów była jak zawsze liczna i duża rywalizacja (46 zawodniczek). W tej konkurencji w biegu eliminacyjnym z wynikiem 13.77 (wiatr + 1.0) zajęła 5 miejsce. Uzyskany wynik pozwolił Kindze ponownie stanąć w bloki startowe w finale B. Przystępowała do niego z 12 pozycji. Finał B ukończyła na 5 miejscu dzięki czemu w klasyfikacji generalnej przesunęła się na 11 pozycję. Finałowy wynik 13.69 (wiatr -0.6). W biegu na 80 metrów przez płotki startowało 14 dziewcząt. W 100 metrówce uczestniczyło 46 zawodniczek.

Naszą jedyną zawodniczką startującą w konkurencjach technicznych była Martyna Orlińska reprezentowała KM Aktywni Sochaczew w pchnięciu kulą. Martyna w najlepszej próbie uzyskała wynik 8.46. W klasyfikacji mistrzostw zajęła 13 miejsce na 26 startujących.

Jako trener bardzo się cieszę z uzyskanych wyników. Dziewczyny które jeszcze przed wakacjami nie posiadały klas sportowych już mają uzyskane 4 klasy. Świadczy to o sporym postępie jaki zrobiły. Poza tym cieszą 3 punkty dla klubu zdobyte w rywalizacji międzywojewódzkiej.

Już niebawem kolejne starty i szansa na ponowne poprawy rezultatów.