niedziela, 16 września 2018

Słodko-gorzko na Mistrzostwach Mazowsza

15 września na stadionie lekkoatletycznym Orła w Warszawie odbywały się Mistrzostwa Mazowsza w lekkiej atletyce w kategorii wiekowej młodzików (U16). Ze zmiennym szczęściem startowały zawodniczki KM Aktywni Sochaczew.
Start w Warszawie zapamiętamy wszyscy i z dobrych, i ze złych stron.
Bez wątpienia sobota była dniem Martyny. Nie tylko w gronie 11 kulomiotek awansowała do ścisłej finałowej ósemki ale również ustanowiła swój rekord życiowy 8.80. Tym samym wypełniła minimum na 5 klasę sportową. Po finałowych pchnięciach została szóstą zawodniczką Mazowsza.

Kolejny, bardzo dobry bieg rozegrała Weronika Lewandowska na dystansie 1000 metrów. Ustanowiła rekord życiowy 3.16.11 i zajęła podobnie jak Martyna 6 miejsce w województwie. Bardzo cieszy mnie nie tylko wysoka lokata, ale przed wszystkim postęp jaki wykonała Weronika od wakacji.

Trochę poniżej oczekiwań pobiegła Kinga Burzyńska. Choć po pierwszym biegu na dystansie 80 metrów przez płotki. Uzyskała swój drugi wynik życiowy - 13.67 totalnie się załamała. Co niestety odbiło się na kolejnych startach. W biegu na 100 metrów uzyskała swój najsłabszy czas w tym sezonie 13.98.
Mimo "złego dnia" udało się jej awansować do finałów (do finału kwalifikowała się najlepsza 10) w obydwu konkurencjach na 80 metrów przez płotki z 6 czasem i 100 metrów z 10 czasem.
Niestety zarówno w jednym jak i drugim biegu nie stanęła na starcie...i to mnie trenera boli najbardziej. Choć miała okazję na poprawę wyniku i bardzo wysokie miejsce w województwie, zwłaszcza w biegu płotkarskim. W biegu płotkarskim na starcie stanęło łącznie 13 zawodniczek, a w 100 metrówce aż 59 zawodniczek.
Brak zawodniczki na starcie sprawił że nie zajęła żadnego z finałowych wartościowych miejsc.
Jak widać lekka to nie tylko "szybkie nogi", trzeba jeszcze wytrzymać presję, a przede wszystkim zachować spokój i wolę walki do samego końca.

Kolejne starty wkrótce. Mam nadzieję że dla jednych będą równie udane, dla innych znacznie lepsze. Tym bardziej że to już jedne z ostatnich startów dziewcząt w kategorii młodzik. Kolejne to już walka w juniorach młodszych, gdzie poziom i rywalizacja jest już znacznie większa.