piątek, 31 maja 2019

Srebro i brąz na Igrzyskach Młodzieży SZS

31 maja 2019 roku na stadionie Orła w Warszawie rozegrany został Finał Mazowieckich Igrzyska Młodzieży Szkolnej w lekkiej atletyce. Dla dziewczyn trenujących w KM Aktywni Sochaczew były to bardzo udane zawody, były medale i wysokie miejsca. Szkoły jakie reprezentują mogą być dumne z takich sportowców.
Siódemkowa ekipa na stadionie Orła.
Swoją rywalizację jako pierwsze rozpoczęły sztafety 4x100 metrów. W wojewódzkim finale reprezentowały SP 7 Sochaczew Malwina Szwarc, Patrycja Osińska, Weronika Wilczek i Kinga Burzyńska. Dziewczyny ukończyły zawody na 6 miejscu z rezultatem 55.69. W gronie 14 sztafet jest to bardzo dobre miejsce, tym bardziej że dziewczyny o ponad sekundę poprawiły czas z eliminacji do zawodów wojewódzkich.
Emocjonująco było w biegu na dystansie 100 metrów. Najpierw biegała Julia Skomiał (SP 1 Sochaczew) przebiegała dystans w bardzo dobrym czasie 13.80 sek. Poziom 100 metrów rocznika 2004-2005 stał na bardzo wysokim poziomie i ten dobry wynik nie dał jej miejsca w finale.
Potem na starcie stanęły dziewczyny z 2003 roku. Kinga Burzyńska (SP 7 Sochaczew) i Julia Sadowska (SP 1 Sochaczew). Po bardzo szybkich eliminacjach Julia przebiegła w 13.24, Kinga w 13.37 dziewczyny zajmowały miejsce 2 i 3. Obydwie awansowały pewnie do finału.
Jak to często bywa finał 100 metrów rządzi się własnymi prawami. A dużą sztuką i umiejętnością jest pobiec drugi bieg równie zdecydowanie i szybko. Ta sztuka udała się Julii Sadowskiej, na codzień trenującej w RC Orkan Sochaczew i KM Aktywni Sochaczew. Wynik 13.53 w finale był dużo słąbszy niż eliminacje, ale pozwolił na zajęcie 2 miejsca i tymsamym zdobycie srebrnego medalu Mistrzostw Mazowsza SZS. Kindze tym razem poszło troszkę słabiej. Błąd na starcie kosztował ją cenne dziesiąte sekundy i z wynikiem 14.00 zakończyła bieg na 5 pozycji.
Chwilę po sprinterkach w koło rzutów weszła Martyna Orlińska (SP 7 Sochaczew). W swojej najdalszej próbie pchnęłą 9.12. Wynik ten uplasował ją na 11 pozycji.
Bieg na 400 metrów przyniósł nam brązowy medal Weroniki Lewandowskiej (SP Wymysłów). Dystans jednego okrążenia pokonała w 1.06.67. Był to bardzo odważny bieg w wykonaniu Weroniki. Zaczęła mocno, może nawet trochę za mocno pierwsze 150m co "odbiło się" na końcówce biegu.
Bieg na 200 metrów dziewcząt 2003 to 11 miejsce Malwiny Szwarc (SP 7 Sochaczew). Malwina przebiegła dystans w 29.79. Poprawiła swój najlepszy wynik o ponad 1,5 sekundy.
Ogólnie zawody można uznać za bardzo udane.