poniedziałek, 14 września 2020

Brąz Międzywojewódzkich Mistrzostw Młodzików dla Julii Skomiał

W sobotę 12 września 2020 Ciechanów gościł najlepszych młodzików z województw mazowieckiego i warmińsko-mazurskiego. W gronie tym do rywalizacji przystąpiły zawodniczki KM Aktywni Sochaczew Julia Skomiał, Michalina Gosik i Dominika Czubak.

Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików są ważnym wydarzeniem w życiu każdego młodego sportowca. To wysokiej rangi zawody, nad nimi "stoją" tylko Mistrzostwa Polski.
Tym bardziej cieszy fakt że po raz pierwszy w historii klubu KM Aktywni Sochaczew na podium stanęła nasza zawodniczka Julia Skomiał. Dokonała tego w biegu na dystansie 100 metrów.
W biegu eliminacyjnym pokonała dystans w 12.93 przy dopuszczalnym wietrze (+0.5). Z trzeciego miejsca awansując do finału.
Bieg finałowy to mocny wiatr w plecy (+2.6) nie sprawił on jednak tego że było szybciej. Julia prostą stadionu pokonała w 12.94. W finale dobiegła również na trzeciej jakże dla nas cennej pozycji.
Tym samym cieszymy się bardzo z medalu w tak trudnej, wymagającej konkurencji jaką jest bieg na 100 metrów.
Bardzo dobry bieg na dystansie 200 metrów przez płotki wykonała Michalina Gosik. Biegła z trudnego drugiego toru. Co prawda goniła rywalki i je dogoniła, jednak bieganie na ostrym wirażu dało się we znaki. Ogólnie Michalina zajęła 8 miejsce w międzywojewódzkiej rywalizacji uzyskując wynik 33.06 (przy wietrze +1.6) co jest wynikiem o 0.01 słabszym od jej rekordu życiowego.
Swoją reprezentantkę mieliśmy również w skoku w dal. Dominika Czubak zajęła w nim 18 miejsce z wynikiem 4.09 - nowym oficjalnym rekordem życiowym.
Kolejne zawody już wkrótce, a wszystkich tych którzy chcieliby spróbować lekkoatletycznej przygody zapraszamy na treningi. Kontakt z trenerem 697296626.