środa, 16 czerwca 2021

Srebro Weroniki i Amelii, brąz Julii i Viktorii - wywalczone w Warszawie.

12-13 czerwca 2021 w Warszawie rozgrywane były Otwarte Mistrzostwa Mazowsza w lekkiej atletyce w kategoriach wiekowych U18 i U20 oraz w ramach Mistrzostw Warszawy rozegrano rzut młotem dla kategorii wiekowej U16. Bardzo widoczni na zawodach byli zawodnicy KM Aktywni Sochaczew którzy wywalczyli 4 miejsca na podium.

Rywalizację rozpoczęły młociaki. W kategorii U16 dopiero zadebiutowały i już "wskoczyły" na podium. Amelia Czubatka zdobyła srebrny medal jej wynik to 25.31, na trzecim miejscu podium stanęła Viktoria Niewiadomska z wynikiem 18.55.
W kategorii U18 na drugim miejscu uplasowała się Weronika Krzemińska z nowym rekordem życiowym 32.36.
W konkurencjach biegowych brązowy medal trafił do Julii Skomiał kategoria U18. W swojej koronnej konkurencji - biegu na 100 m uzyskała wynik 12.85 (wiatr +1.5 m/s).
W pozostałych konkurencjach osiągnęliśmy następujące wyniki.
100 m kobiet U20: Julia Sadowska trenująca rugby startująca w naszych barwach KM Aktywni Sochaczew współpracująca z Marcinem Duplickim zajęła 9 miejsce z wynikiem 12.90 (wiatr +1.2 m/s). Tym samym poprawiła rekord życiowy.
W kategorii wiekowej U16 na najkrótszym dystansie sprinterskim biegała Karolina Kuracka. Uzyskała wynik 14.11 (wiatr +1.6 m/s). Jest to nowy rekord życiowy Karoliny.
Karolinę oglądaliśmy również w biegu na 400 metrów. Dystans ukończyła z wynikiem 65.92.
W rywalizacji na 400 metrów mężczyzn Szymon Gajda uzyskał rezultat 62.46.

Kolejne starty już w najbliższym tygodniu.
Zapraszamy na bezpłatne treningi kontakt tel. 697296626.

KM Aktywni Sochaczew działają bez zbierania jakichkolwiek składek od uczestników zajęć lekkoatletycznych. Pomoc czerpiemy z dotacji Urzędu Miasta Sochaczew oraz programu Lekkoatletyka dla Każdego.
Osoby/firmy które chciałyby dodatkowo wspomóc działającą sekcję młodzieży KM Aktywni Sochaczew prosimy o przelanie dowolnej kwoty na konto klubu.
72 1240 1822 1111 0010 3799 6896 - tytułem "wpłata na sekcję młodzieżową". Pozyskane w ten sposób fundusze wykorzystane zostaną tylko i wyłącznie do dofinansowań wyjazdów na zawody, opłat startowych, sprzętu treningowego lub pomogą w dofinansowaniu obozu sportowego.
Do współpracy zapraszamy również firmy małe i duże zainteresowane reklamą w zamian za zakup sprzętu sportowego dla zawodników. Kontakt mailem: ezimny1981@gmail.com.