środa, 21 lipca 2021

Mityng Wieczorny w Białogardzie

17 lipca 2021 grupa KM Aktywni Sochaczew wystartowała w Wieczornym Mitingu Lekkoatletycznym w Białogardzie. Udaliśmy się na te bardzo kameralne od razu po dziesięciodniowym obozie sportowym. Jeszcze wszyscy lekko zmęczeni ale udało się sportowo wywalczyć kilka cennych rezultatów.

W biegu na 100 metrów kobiet wystartowały dwie zawodniczki KM Aktywni Sochaczew. Julia Skomiał i Michalina Gosik.
Julia pokonała dystans w 12.83 (wiatr +1.8). Ostatecznie zajęła 7 miejsce - startując w gronie zawodniczek starszych od siebie. Był to ostatni start Julii przed Mistrzostwami Polski Juniorów Młodszych (Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży - U18). Zawody mistrzowskie odbędą się już za tydzień, a prawo startu otrzymały tylko 24 najszybsze polskie zawodniczki z roczników 2004-2005.
Michalina po powrocie z dłuższej przerwy treningowej uzyskała wynik 14.47 (wiatr +0.8). Michalina sklasyfikowana została na 22 lokacie.
W biegu na 100 metrów mężczyzn wystartował trener ekipy Emanuel Zimny i uzyskał wynik 13.02 (wiatr +0.9). Co dało 18 miejsce.

Z bardzo dobrej strony pokazała się Natalia Hoyer. Wystartowała na dwóch dystansach 400 i 200 metrów. Wyniki uzyskane przez zawodniczkę nie będącą nawet jeszcze młodziczką (rocznik 2008) są znakomite. Natalia dystans jednego okrążenia pokonała w 64.58. (14 miejsce).
W godzinę po tym ciężkim dystansie stanęła w bloki do 200 metrów. Tu pokonała dystans w 28.66 (wiatr +0.1) (14 miejsce). Obydwa wyniki dały naszej zawodniczce piątą klasę sportową.
Z dystansem połowy okrążenia zmagała się również Michalina Gosik. Pokonała go w 30.44 (wiatr +0.1). Zajęła 19 miejsce.

Udany występ zaliczył Szymon Gajda, startujący na dystansie 800 metrów. Szymon wykonał w ostatnim czasie bardzo dużo solidnej pracy, a co ważne nauczył się dobrze rozkładać siły i biegać tempem. Poprawił swój rekord życiowy o ponad 8 sekund. Obecnie wynosi on 2.20.36. Zajął 22 miejsce w zawodach.

Zapraszamy na bezpłatne treningi kontakt tel. 697296626.

KM Aktywni Sochaczew działają bez zbierania jakichkolwiek składek od uczestników zajęć lekkoatletycznych. Pomoc czerpiemy z dotacji Urzędu Miasta Sochaczew oraz programu Lekkoatletyka dla Każdego.
Osoby/firmy które chciałyby dodatkowo wspomóc działającą sekcję młodzieży KM Aktywni Sochaczew prosimy o przelanie dowolnej kwoty na konto klubu.
72 1240 1822 1111 0010 3799 6896 - tytułem "wpłata na sekcję młodzieżową". Pozyskane w ten sposób fundusze wykorzystane zostaną tylko i wyłącznie do dofinansowań wyjazdów na zawody, opłat startowych, sprzętu treningowego lub pomogą w dofinansowaniu obozu sportowego.
Do współpracy zapraszamy również firmy małe i duże zainteresowane reklamą w zamian za zakup sprzętu sportowego dla zawodników. Kontakt mailem: ezimny1981@gmail.com.