poniedziałek, 26 września 2022

Aktywni Sochaczew na Mistrzostwach Polski Młodzików w Lublinie.

W dniach 24-25 września 2022 w Lublinie odbyły się Mistrzostwa Polski Młodzików w Lekkiej atletyce. Udział w tych zawodach wywalczyła bardzo liczna ekipa zawodników KM Aktywni Sochaczew trenowana przez Emanuela Zimnego.

W gronie najlepszych 40 sprinterek w biegu na 100 metrów wystartowała Karolina Kuracka. Z wynikiem 13.47 (wiatr +1.2m/s) zajęła 35 miejsce. W biegach poza konkursowych startowała Patrycja Ptaszyńska. Uzyskała rezultat 14.27 (wiatr +0.7m/s) wynik dał jej 14 miejsce.
40 zawodniczek wystartowało również w sprincie na 300 metrów. Natalia Hoyer zajęła 34 lokatę z wynikiem 43.74.
Wśród mężczyzn Antoni Sot w biegu na 100 metrów zajął 36 lokatę z wynikiem 12.09 (wiatr +0.5 m/s). W biegu na 1000 metrów Szymon Pilichowski wygrał swoją serię na mistrzostwach kraju. Wynik 2.53.93 jest jego nowym rekordem życiowym. Dało mu to 18 miejsce w Polsce.
Niestety nie została dopuszczona do startu Maja Madanowska w chodzie na 3000 metrów regulamin przewidywał udział 20 najlepszych chodziarek w kraju. Maja była 2 rezerwową. Niestety dla nas żadne miejsce nie zwolniło się.
Podobna sytuacja miała miejsce w sztafecie 4x100 metrów (Dominika Karbowiak, Karolina Kuracka, Patrycja Ptaszyńska, Natalia Hoyer) - dopuszczono do zawodów 21 sztafet, nasza była 22 (pierwszą rezerwową).
Udział tak licznej ekipy KM Aktywni Sochaczew można uznać naprawdę za sukces choć miejsca mogą wydawać się odległe. Jeszcze na początku września startu pewna była tylko Natalia Hoyer. Dobra postawa a przede wszystkim wyniki zrobione na ostatnią chwilę przed zamknięciem list startowych dających prawo startu w Mistrzostwach Kraju, dały możliwość startu większej ilości zawodników z Aktywnych Sochaczew.
Jeśli sięgniemy do historii naszych startów to rok temu w Mistrzostwach Polski Młodzików (U16) w Karpaczu  nie wystartował nikt. A dwa lata temu w Słupsku startowała tylko jedna zawodniczka - sprinterka Julia Skomiał.
Postęp młodzieży i ich wykonywanej pracy jest więc widoczny, a zdobyte doświadczenie zarówno zawodników, jak i moje - trenera na pewno będzie procentować w przyszłości.

KM Aktywni Sochaczew działają bez zbierania jakichkolwiek składek od uczestników zajęć lekkoatletycznych. Pomoc czerpiemy z dotacji Urzędu Miasta Sochaczew oraz programu Lekkoatletyka dla Każdego.

Dziękujemy siłowni Best Gym Sochaczew ul. Ogrodowa 2 za możliwość trenowania i przygotowywania się do startów.

Osoby/firmy które chciałyby dodatkowo wspomóc działającą sekcję młodzieży KM Aktywni Sochaczew prosimy o przelanie dowolnej kwoty na konto klubu.
72 1240 1822 1111 0010 3799 6896 - tytułem "wpłata na sekcję młodzieżową". Pozyskane w ten sposób fundusze wykorzystane zostaną tylko i wyłącznie do dofinansowań wyjazdów na zawody, opłat startowych, sprzętu treningowego lub pomogą w dofinansowaniu obozu sportowego.

Do współpracy zapraszamy również firmy małe i duże zainteresowane reklamą w zamian za zakup sprzętu sportowego dla zawodników. Kontakt mailem: ezimny1981@gmail.com.

Chętnych do wspólnego trenowania proszę o kontakt tel. 697296626.