wtorek, 28 marca 2023

Kolejne życiówki sochaczewskich długodystansowców

26 marca 2023 roku po raz 17 odbył się Półmaraton Warszawski. Na starcie tej imprezy biegowej stanęło ponad 10 tysięcy zawodników. Po prostu muszę pochwalić się wynikami zawodników z którymi współpracuję choć nie są członkami KM Aktywni Sochaczew. Klub obecnie prowadzi zajęcia przede wszystkim dla dzieci i młodzieży.

W dosyć urozmaiconych warunkach pogodowych (deszcz, słońce, wiatr który nie zawsze wiał w plecy) z dystansem półmaratonu (21,097.5 km) zmierzyli się Albin Górski i Tomasz Deka

Albin Górski rywalizował w kategorii wiekowej M30. Półmaraton ukończył z wynikiem 1.24.09 (średnia 3.59/km) tym samym poprawił rekord życiowy z półmaratonu w Wiązownej o 36 sekund. Dało mu to 363 miejsce w klasyfikacji generalnej na 10005 zawodników. W kategorii wiekowej M30 był 178. W dodatkowej klasyfikacji służb mundurowych był 20.

Tomasz Deka startował w kategorii M40. Półmaraton był dla niego bardzo udany. Ukończył go z wynikiem 1.28.50 (średnia 4.13/km). Poprawił rekord życiowy z Wiązowny o 2 minuty 6 sekund. Zajął 674 miejsce w klasyfikacji generalnej. W kategorii wiekowej M40 był 243, a w kategorii służb mundurowych sklasyfikowany został na 40 pozycji.

(Ja) Emanuel Zimny również zmierzyłem się z tym dystansem. Dla mnie Półmaraton Warszawski jest wyjątkowy. Startuje w nim nieprzerwanie od samego początku jego istnienia od 2005 roku. W tegorocznej edycji zająłem 2406 lokatę w klasyfikacji generalnej, 949 w kategorii M40, a w dodatkowej klasyfikacji pracowników oświaty byłem 37.

Tradycyjnie proszę o wsparcie działalności Klubu Maratończyka Aktywni Sochaczew.
Zapraszamy do przekazania 1,5% podatku. W rubryczki w PIT należy wpisać KRS: 0000270261, cel szczegółowy KM AKTYWNI SOCHACZEW 12944. (Szczegóły tu: Przekaż 1,5% dla Aktywnych Sochaczew)

Za sportową pracę można postawić nam również symboliczną kawkę - wystarczy że klikniesz tu: https://buycoffee.to/kmaktywnisochaczew

Osoby/firmy które chciałyby dodatkowo wspomóc działającą sekcję młodzieży KM Aktywni Sochaczew prosimy o przelanie dowolnej kwoty na konto klubu.
72 1240 1822 1111 0010 3799 6896 - tytułem "wpłata na sekcję młodzieżową". Pozyskane w ten sposób fundusze wykorzystane zostaną tylko i wyłącznie do dofinansowań wyjazdów na zawody, opłat startowych, sprzętu treningowego lub pomogą w dofinansowaniu obozu sportowego.

Do współpracy zapraszamy również firmy małe i duże zainteresowane reklamą w zamian za zakup sprzętu sportowego dla zawodników. Kontakt mailem: ezimny1981@gmail.com.

KM Aktywni Sochaczew działają bez zbierania jakichkolwiek składek od uczestników zajęć lekkoatletycznych. Pomoc czerpiemy z dotacji UM Sochaczew oraz programu Lekkoatletyka dla Każdego.

Dziękujemy siłowni Best Gym Sochaczew ul. Ogrodowa 2 za możliwość trenowania i przygotowywania się do startów.

Chętnych do trenowania proszę o kontakt tel. 697296626.