wtorek, 25 grudnia 2018

Kinga i Weronika w Plebiscycie Sportowca Roku 2018 - PROSIMY O GŁOSY

Przełom każdego roku to zawsze w Świecie sportu tego "dużego" i "małego" czas podsumowań, nagradzania, wyróżniania, plebiscytów. Miło mi zakomunikować ze moje dwie zawodniczki Kinga Burzyńska i Weronika Lewandowska startują w Plebiscycie Sportowca Roku 2018. Plebiscyt organizowany jest przez Express Sochaczewski.
Głos na dziewczyny nr SMS 71601 o treści SR.1 (1,23 z VAT)
Bardzo proszę wszystkich swoich znajomych, uczniów, zawodników, koleżanki i kolegów biegaczy o zagłosowanie. Można przesłać dowolną liczbę głosów. Najprościej jest wysłać SMS na numer 71601 o treści SR.1 Koszt jednego SMS-a to 1,23 z VAT.
Drugim sposobem jest wypełnienie i dostarczenie do redakcji Expressu Sochaczewskiego poprawnie wypełnionego kuponu głosowania. Kupony dostępne są w gazecie Express Sochaczewski od 18.12.2018 do 31.03.2019. W tym czasie trwa też głosowanie SMS-owe.

Dlaczego akurat wspólna kandydatura?? Poniżej odpowiedź:
W roku 2018 zgłosiłem do Expressu Sochaczewskiego wspólną kandydaturę młodych lekkoatletek tj. Weroniki Lewandowskiej i Kingi Burzyńskiej.
Doskonale zdaję sobie sprawę że lekkoatletyka to sport głównie indywidualny. Chciałbym jednak wyróżnić  dziewczyny razem.
Obydwie stanowiły podstawę sztafety 4x100 metrów. Wystartowała ona w Suwałkach w czerwcu 2018 podczas Mistrzostw Polski w Sztafetach Lekkoatletycznych. Sztafeta w gronie zespołów z całej Polski uplasowała się na 14 (wysokiej pozycji).
Poza tym dużym sukcesem dziewczyn jest bieganie w ścisłych finałach Międzywojewódzkich Mistrzostw Młodzików w Ciechanowie. (Wspólna rywalizacja najlepszych lekkoatletów z województw mazowieckiego i warmińsko-mazurskiego).
Startowały tam indywidualnie: Weronika w biegu na 1000 metrów zajęła 6 miejsce. Kinga startowała w dwóch konkurencjach 100 i 80 metrów przez płotki. W 100 metrówce weszła do finału. W biegu na 100 metrów zajęła 8 miejsce z nowym rekordem życiowym. W biegu na 80 metrów przez płotki była 11 też z rekordem życiowym.
Poza tym obydwie startowały w wielu mitingach regionalnych w Warszawie, Toruniu, Bydgoszczy, Berlinie. Zawsze plasując się na wysokich lokatach.
Obydwie czasami startują w biegach ulicznych. W Sochaczewie kojarzone są głównie z Biegu Niepodległości na dystansie 2,5 km, gdzie obydwie stanęły na podium (Weronika zwyciężyła, Kinga była trzecia).
Weronika zwyciężyła w kategorii open kobiet w Biegu Papieskim na dystansie 4600m.
W międzyszkolnej rywalizacji sportowej, w swoich koronnych dyscyplinach nie mają sobie równych.
Nominując w tym roku dwie dziewczyny chciałbym pokazać osobą zainteresowanym sportem (głównie młodzieży), że lekkoatletyka choć sport indywidualny można trenować z powodzeniem w grupie. Wspólne treningi przynoszą dobre efekty, nakręcają dziewczyny do pracy nawet jeśli trenuje się różne konkurencje.