poniedziałek, 28 października 2019

Vicemistrzynie Powiatu Sochaczewskiego - "młode sreberka" z SP 7 Sochaczew

28 października 2019 roku w SP 4 Sochaczew odbyły się Mistrzostwa Powiatu w minipiłce koszykowej dziewcząt ur. 2007 i młodszych. Do rywalizacji przystąpiło 6 najlepszych ekip wyłonionych z zawodów eliminacyjnych tj. SP 4 Sochaczew, SP 7 Sochaczew, SP Iłów, SP Kozłów Biskupi, SP Teresin, SP Rybno. W całym turnieju SP 7 Sochaczew stanęła na wysokości zadania grając w wielkim finale.
Reprezentacja SP 7 Sochaczew w minipiłce koszykowej.
Los przydzielił nas do grupy rozgrywkowej z SP Rybno i SP Kozłów Biskupi. Dziewczęta rozpoczęły rozgrywki od wygranej z Kozłowem Biskupim 6:9. Wspaniale zniosły presję turniejowego "meczu otwarcia". Pokazały charakter i niesamowitą waleczność.
Drugie grupowe spotkanie to zwycięstwo nad SP Rybno 7:0. Choć wynik wygląda ładnie to na boisku był to kolejny mecz trudnej walki. Bardzo wyrównany. Konsekwencja gry do końca do ostatnich minut sprawiła że dopiero pod koniec czwartej kwarty szala zwycięstwa zdecydowanie przechyliła się na naszą stronę.
Mając dwa zwycięstwa na koncie pewnie weszliśmy do finału. Tam czekało nas starcie ze znakomicie dysponowaną tego dnia ekipą z SP Iłów. Nie ma co ukrywać rywalki były bardziej wybiegane, dużo szybsze, zwinne i zdecydowanie skuteczniejsze pod koszem. W finale pokonały nas różnicą 10 punktów tj. 6:16.
Cieszymy się że ekipa z SP 7 stała się "czarnym koniem" tych zawodów. Jest to zespół który wciąż się zgrywa i zdobywa sportowe doświadczenie. Na pewno zaprocentuje ono w starszych klasach, ale da też dobry bodziec dla dziewcząt które szykować się będą do reprezentowania szkoły w innych dyscyplinach sportowych.

W reprezentacji SP 7 Sochaczew zagrały: Oliwia Jagodzińska, Amelia Czubatka, Viktoria Niewiadomska, Zofia Wilczewska, Zuzanna Sobkowiak, Maja Madanowska, Julia Janczak, Anna Badyńska, Karolina Ceckowska, Sandra Połeć, Karolina Majcher, Klaudia Więckowska, Alicja Nowak.