piątek, 12 maja 2017

Lekkoatletyczne Mistrzostwa Powiatu Sochaczewskiego Szkół Gimnazjalnych - Teresin 12.05.2017

12 maja 2017 w Teresinie odbyła się Powiatowa Gimnazjada w Lekkiej Atletyce. Wystartowała w niej liczna bo blisko 40 osobowa reprezentacja uczniów Gimnazjum nr 3 Sochaczew. W zawodach tych byliśmy liczną i silną ekipą. 10 uczniów awansowało na zawody międzypowiatowe. Wyniki oraz filmy z konkurencji biegowych poniżej:
Reprezentacja Gimnazjum nr 3 Sochaczew w lekkiej atletyce
100 metrów dziewcząt klasy I-II. Oliwia Witkowska i Klaudia Piątkowska zajęły 4 miejsca w swoich seriach biegowych.
Bieg Klaudii Piątkowskiej
Bieg Oliwii Witkowskiej
W biegu na 100 metrów dziewcząt z klas III na nielubianym 4 miejscu przybiegła Aleksandra Zawadzka.
Bieg Aleksandry Zawadzkiej
Na stumetrówce chłopców mieliśmy dwóch reprezentantów w gronie gimnazjalistów z klas I-II. Pierwsze miejsce i awans na zawody międzypowiatowe wywalczył Michał Gąsior. Trzeci w swojej serii przybiegł Michał Połeć.

Bieg Michała Gąsiora
Bieg Michała Połcia
W klasach III gimnazjum reprezentowali nas Adrian Strycharski i Dawid Sobieszek. Chłopcy dobiegli na 3 pozycji w swoich seriach.

Bieg Dawida Sobieszka
Bieg Adriana Strycharskiego
Na 200 metrów dziewcząt wystartowała Natalia Staniaszek - zajęła 3 miejsce w serii.
Bieg Natalii Staniaszek
200 metrów chłopców wygrał Adrian Tomczyk, tym samym awansował na zawody międzypowiatowe.
Bieg Adriana Tomczyka
W biegu na 300 metrów dziewcząt Patrycja Osińska była druga w serii, a Maja Myszor trzecia.
Bieg Patrycji Osińskiej

Bieg Maji Myszor
W rywalizacji 300 metrów chłopców na metę wpadali kolejno Bartek Zakościelny i Mikołaj Walczak. Bartek wygrywając 2 serię zajął ostatecznie 2 miejsce w zawodach i awansował do międzypowiatów.
Bieg Mikołaja Walczaka i Bartka Zakościelnego
400 metrów dziewcząt z III gimnazjum przyniosło nam zwycięstwo Aleksandry Pietruszki i oczywiście awans na zawody międzypowiatowe.
Bieg Aleksandry Pietruszki
Na dystansie jednego okrążenia - Karol Pakoca był 4.
Bieg Karola Pakocy
Na dystansie 600 metrów dziewcząt z klas I-II rywalizowały Weronika Wilczek, Justyna Karczewska oraz trenowane przeze mnie Julia Wosińska i Weronika Lewandowska. Dziewczyny zmierzyły się w jednej serii. Weronika Lewandowska była 2 awans na międzypowiat, Weronika Wilczek 4, Julia Wosińska 5 a Justyna Karczewska 6.
Bieg Weroniki Wilczek, Weroniki Lewandowskiej, Justyny Karczewskiej i Julii Wosińskiej
W biegu na dystansie 800 metrów dziewcząt Julia Dragańska była druga (awans na zawody międzypowiatowe).
Bieg Julii Dragańskiej
W rywalizacji na "dwa okrążenia" chłopców Patryk Karczewski zajął 2 miejsce - również z awansem na międzypowiat.
Bieg Patryka Karczewskiego
Na dystansie 1000 metrów rywalizowali Jakub Kasza i Kamil Ciołek. Jakub zwyciężył i uzyskał awans na kolejny szczebel sportowej rywalizacji. Kamil w swojej serii był drugi.
Bieg Jakuba Kaszy
Bieg Kamila Ciołka
W rywalizacji sztafet 4x100 metrów 2 miejsce zajęła sztafeta dziewcząt z klas III gimnazjum (Dragańska, Staniaszek, Zawadzka, Pietruszka).
4x100 dziewczęta kl III
Pozostałe sztafety 4x100 tj. chłopców z klas III, dziewcząt z klas I-II i chłopców z I-II uplasowały się na 4 pozycjach.
4x100 dziewcząt I-II (Piątkowska, Osińska, Witkowska, Burzyńska)
4x100 chłopców I-II (Pysaniuk, Stencel, Walczak, Połeć)
4x100 chłopcy kl III (Sobieszek, Tomczyk, Siejka, Strycharski)
W sztafecie olimpijskiej chłopców (800+400+200+100) zajęliśmy 2 miejsce. Sztafeta biegała w składzie (Pakoca, Karczewski, Buczek, Kobierecki.
Sztafeta Olimpijska - chłopcy kl III
Lekka atletyka to nie tylko bieganie. Dobre rezultaty i awans do zawodów międzypowiatowych uzyskaliśmy również w konkurencjach technicznych.
W klasach I-II gimnazjum dziewcząt w skoku w dal dziewcząt Natalia Skoneczna była 2 (awans), Kinga Burzyńska 5. W pchnięciu kulą Izabela Bogucka - 7, Nikola Dobijańska - 11.
W klasach III gimnazjum dziewcząt w skoku w dal Patrycja Szymańska była 3 (awans na międzypowiat). W pchnięciu kulą Amelia Płowik była 8.
W klasach I-II gimnazjum chłopców w skoku w dal Kacper Owczarek był 4, a Denis Pysaniuk 10. W pchnięciu kulą w pierwszej dziesiątce znaleźli się Konrad Mielczarek i Sebastian Orliński.
W pchnięciu kulą klas III gimnazjum, kolejny złoty medal dla Gimnazjum nr 3 Sochaczew zdobył Jan Polczyński.

Były to bez wątpienia udane dla nas zawody, choć poziom organizacyjny to po prostu żenada.