niedziela, 27 stycznia 2019

Dobre starty na warszawskiej AWF 26.01.2019

26 stycznia 2019 roku w warszawskiej hali AWF odbył się II halowy miting lekkoatletyczny. Łącznie w całych zawodach wystartowało 621 zawodników w tym 10 osobowa drużyna KM Aktywni Sochaczew.
Ferie zimowe rozpoczęliśmy na AWF Warszawa
W pchnięciu kulą siódme miejsce z wynikiem 10.03 zajęła Martyna Orlińska. W rywalizacji startowało 11 miotaczek. Bardzo cieszę się z rezultatu Martyny. Widać regularną i systematyczną pracę która ze startu na start przynosi coraz lepsze wyniki.
Na 200 metrów rekord życiowy w hali nabiegała Weronika Lewandowska. Od soboty wynosi on 28.98. Weronika w swojej serii była druga. W ogólnej rywalizacji 5 na 9 startujących. Ten wynik wkrótce powinien ulec poprawie. Sprinty w hali AWF Warszawa biega się trudno ze względu na duże nachylenie łuków. Na płaskiej bieżni w Toruniu powinno być dużo lepiej.
Weronika startowała również na 60 metrów gdzie w gronie 30 zawodniczek zajęła 16 miejsce z wynikiem 8.83. W swojej serii była 5.
Kolejna z Aktywnych juniorek młodszych Justyna Karczewska próbowała swoich sił w biegu na 60 metrów i skoku w dal. Na sprinterskim dystansie Justyna z wynikiem 9.36 była 2 w serii biegowej. Ogólnie zajęła 22 miejsce. W swoim debiucie w skoku w dal uzyskała 3.99 co dało jej 12 miejsce na 17 startujących. Justyna ma ogromny zapas w skakaniu, w sezonie letnim powinna bez problemu uzyskiwać rezultaty ok. 5 metrów.
Wśród młodszych reprezentantek klubu uzyskaliśmy następujące wyniki.
W biegu na 60 metrów wśród 35 rywalek zajęły następujące miejsca i uzyskały rezultaty:
Urszula Walisiewicz 3 w serii z wynikiem 9.04 ogólnie 12 miejsce.
Dominika Czubak wygrała serię rezultatem 9.34 ogólnie 20 miejsce.
Zuzanna Basior była 5 w serii z wynikiem 10.23 ogólnie 34 miejsce.
Wiktoria Ostaszewska była 5 w swojej serii z wynikiem 10.59 ogólnie 35 miejsce.
W rywalizacji 300 metrów wystartowało 27 zawodniczek.
Urszula Walisiewicz w serii zajęła 5 miejsce z wynikiem 49.60 ogólnie 13 miejsce.
Dominika Czubak w serii była trzecia z rekordem życiowym 52.16 ogólnie 19 miejsce.
Wiktoria Ostaszewska w serii zajęła 4 miejsce z wynikiem 63.66 ogólnie 27 miejsce.
Na 600 metrów wystartowały dwie Aktywne w gronie 15 rywalek.
Michalina Gosik z wynikiem 1.56.99 zajęła 9 miejsce. Julia Skomiał z rezultatem 2.00.31 była 10.
W młodszej kategorii w skoku w dal startowała Zuzanna Basior. W swoim debiucie skoczyła 3.52. Wynik dał jej 9 miejsce w gronie 10 zawodniczek.
Tradycyjnie już "maraton biegowy" zrobił Emanuel Zimny - trener Aktywnej ekipy. Wystartował w kolejności na 1000, 300 i 200 metrów.
Na 1000 metrów w gronie 12 zawodników (wszystkie kategorie wiekowe) zajął 7 miejsce z wynikiem 2.57.59.
300 metrów w gronie masters, senior i junior starszy to wynik 43.54 i 7 miejsce na 9 zawodników.
Na zakończenie dnia 200 metrów w 27.75 (również w gronie seniorów i juniorów) miejsce ostatnie - 7.
Kolejne starty już za tydzień. Tradycyjnie trzymajcie kciuki.