niedziela, 10 marca 2019

Łódzkie starty Indoor Track Run. Podium: Burzyńskiej, Lewandowskiej, Skomiał, Sadowskiej

9 marca 2019 roku w hali łódzkiego RKS odbył się miting lekkoatletyczny Indoor Track Run. W zawodach skierowanych do wszystkich kategorii wiekowych stanęła 16 osobowa ekipa KM Aktywni Sochaczew. Odnotowaliśmy 31 startów, pełnych życiówek, radości, doświadczenia i humoru.
Sochaczewski finał 60m w Łodzi
Zawody rozgrywano w dwóch kategoriach tj. Masters (zawodnicy powyżej 35 roku życia) i PK do 35 roku życia. Aktywni z Sochaczewa byli bardzo widoczni i zajmowali wysokie miejsca.
Bieg na 60 metrów PK kobiet:
Biegi eliminacyjne startowało 29 zawodniczek:
Julia Skomiał 8.57 (1 czas eliminacji, awans do finału, rekord życiowy)
Julia Sadowska 8.59 (2 czas eliminacji, awans do finału, debiut na dystansie)
Kinga Burzyńska 8.64 (3 czas eliminacji, awans do finału, rekord życiowy)
Weronika Lewandowska 8.66 (4 czas eliminacji, awans do finału, rekord życiowy)
Michalina Gosik 8.85 (5 czas eliminacji, awans do finału)
Urszula Walisiewicz 8.90 - (rekord życiowy) 7 miejsce
Justyna Karczewska 9.24 - miejsce 18
Gabriela Flis 10.09 - miejsce 21 (rekord życiowy)
Maja Madanowska 10.22 - miejsce 22 (rekord życiowy)
Zuzanna Basior 10.23 - miejsce 23
Patrycja Janiak 10.37 - miejsce 24 (debiut na dystansie)
Wiktoria Ostaszewska 10.44 - miejsce 25 (rekord życiowy)
Oliwia Rybak 11.38 - miejsce 28 (debiut na dystansie)

Jak widać finał 60 metrów był sochaczewski z 6 dziewcząt uprawnionych do startu aż 5 to Sochaczewianki. I jak to w finałach bywa są czasem zupełnie inne niż eliminacje. W tym biegu tak było kolejność eliminacyjna totalnie się wymieszała. Klasą, doświadczeniem i wytrzymaniem sportowej presji biegania w finale znakomicie poradziły sobie zwyciężczynie Plebiscytu Sochaczewskiego Sportowca Roku 2018 tj. Kinga Burzyńska i Weronika Lewandowska. Wspięły się na szczyt swoich możliwości zajmując nie tylko miejsce na podium ale urwały kolejne setne ze swoich życiówek.
1. Kinga Burzyńska 8.55 (rekord życiowy)
2. Anna Olczyk 8.59 - UKS Champion Bełchatów (zawodniczka ta weszła do finału z szóstym czasem).
3. Weronika Lewandowska 8.62 (rekord życiowy)
4. Julia Skomiał 8.64
5. Julia Sadowska 8.71
6. Michalina Gosik 8.83

Bieg na 60 metrów PK mężczyzn.
W tej rywalizacji wystartował Jakub Selerski. W gronie 19 zawodników zajął 14 miejsce z wynikeim 9.84. Najbardziej cieszy fakt że poprawiony został rekord życiowy i to o ponad 0.20 setnych.

W biegu 60 metrów Masters startowali Piotr Walisiewicz i Emanuel Zimny. W gronie 28 zawodników.
Piotrek z wynikiem 9.52 zajął 26 miejsce. Emanuel ze słabym czasem 8.48 zajął 18 miejsce.

Kolejną konkurencją biegową był starty na 300 metrów kobiet PK. W gronie 17 zawodniczek wystartowało aż 8 Aktywnych dziewczyn.
3. Weronika Lewandowska - 47.30 (rekord życiowy)
4. Urszula Walisiewicz - 48.30
6. Gosik Michalina - 49.94
9. Maja Madanowska - 59.58 (rekord życiowy)
10. Patrycja Janiak - 60.66 (debiut na dystansie)
11. Wiktoria Ostaszewska - 63.32 (rekord życiowy)
12. Gabriela Flis - 63.65
17. Oliwia Rybak - 70.66 (debiut na dystansie)

W biegu na 300 metrów chłopców PK biegał Jakub Selerski. W gronie 12 zawodników zajął 10 miejsce z wynikiem 58.65.

W biegu 300 metrów Masters Emanuel Zimny w gronie 28 zawodników zajął 7 miejsce z wynikiem 42.06.

Lekkoatletyka to nie tylko biegi. Mieliśmy również 5 reprezentantek w skoku w dal. Do rywalizacji stanęło 13 pań w rywalizacji PK. Po konkursie klasyfikacja końcowa przedstawiała się następująco.
1. Kinga Burzyńska 4.34 (absolutny rekord życiowy)
2. Julia Sadowska 4.21 (debiut w konkurencji)