wtorek, 7 lipca 2020

Wakacyjne rekordy życiowe. Michalina z 9 czasem w Polsce.

4 lipca 2020 roku w Warszawie w ramach Warszawskiej Ligi Lekkoatletycznej wystartowały trzy zawodniczki reprezentujące KM Aktywni Sochaczew. Julia Skomiał startująca na 100 metrów, Michalina Gosik biegała na 300 metrów przez płotki oraz Weronika Krzemińska startowała w rzucie młotem. W tej ostatniej dyscyplinie na rzutni zobaczyliśmy również Martynę Orlińską, trenującą w Sochaczewie a reprezentującą barwy UKS Błyskawica Domaniewice.
Julia i Michalina po sobotnich zawodach.
Znakomity debiut na dystansie 300 metrów przez płotki zaliczyła nasza młodziczka Michalina Gosik. Wynikiem 49.94 zajęła 3 miejsce w mitingu. Wynik ten dał jej 4 klasę sportową, w chwili obecnej jest to 9 czas w kraju na biegany na tym dystansie, wśród 31 dziewcząt które od czasu "odmrożenia lekkiej atletyki" zmagały się z tym dystansem.
Udany start choć z małym niedosytem miała Julia Skomiał na dystansie 100 metrów. W biegu eliminacyjnym przebiegała dystans w 13.21, przy dopuszczalnym wietrze +1.4 m/s. Jest to jej oficjalny rekord życiowy. Do 3 klasy sportowej brakuje już tylko 0,01 sekundy. Julia z 3 czasem awansowała do biegu finałowego w którym zajęła 3 miejsce z wynikiem 13.36 przy przeciwnym wietrze -0.5 m/s.
Wynik Julii (13.21) to aktualnie 24 czas w Polsce w kategorii U16 (młodziczek) na 299 dziewcząt które brały do tej pory udział w rywalizacji.
W rzucie młotem dobry start odnotowała Weronika Krzemińska. Aktywna miotaczka wynikiem 30.72 zajęła 8 miejsce w konkursie rzutów. W tej samej kategorii wiekowej Martyna Orlińska (UKS Błyskawica Domaniewice) zajęła 6 miejsce. Uzyskany przez nią rezultat jest rekordem życiowym i wynosi 42.49.
Wynik Martyny jest obecnie 17 rezultatem w kraju, a Weronika zajmuje 24 pozycję w Polsce na 30 sklasyfikowanych miotaczek.