środa, 29 lipca 2020

Znakomite debiuty w Częstochowie, III klasa sportowa Julii na 100 metrów.

25 lipca w Częstochowie odbył się drugi wakacyjny miting kwalifikacyjny. Wystartowały w nim 3 zawodniczki KM Aktywni Sochaczew. Michalina Gosik, Julia Skomiał i Wiktoria Ostaszewska. Dziewczyny znakomicie reprezentowały się na zawodach.
Jako pierwsza w blokach startowych stanęła Michalina Gosik na dystansie 200 metrów przez płotki. Był to debiutancki bieg naszej zawodniczki na tym dystansie. Pokonała go w 33.24. W mitingu zajęła 7 miejsce.
Michalina wystartowała również na 200 metrów płaskie. Tu poprawiła rekord życiowy o ponad sekundę i obecnie wynosi on 28.57. Zarówno wynik z płotków jak i płaskiej 200 to wyniki na 4 klasę sportową.
Znakomicie w biegu na 100 metrów spisała się Julia Skomiał. Po raz pierwsze w karierze złamała barierę 13 sekund na tym dystansie.  Jej czas to 12.96. Jest to wynik na miarę 3 klasy sportowej, Julia zajęła 6 miejsce w mitingu, wśród młodziczek była 1.
Ważny w historii KM Aktywni Sochaczew start odnotowała Wiktoria Ostaszewska. Wystartowała na dystansie 3 kilometrów w chodzie sportowym.
Wiktoria dotarła do mety jako 3 młodziczka  z wynikiem 23.28.54.
W chwili obecnej (stan na 29.07.2020) wszystkie te wyniki dają prawo udziału naszym zawodniczką w Mistrzostwach Polski Młodzików.