niedziela, 18 sierpnia 2019

...a wieczorem można napić się Kasztelana...popłynął w Chodakowie - 2:3

18 sierpnia w 2019 roku, w upalną duszną niedzielę na boisko przy ulicy Chopina 101 wybiegli piłkarze Bzury Chodaków. Po raz pierwszy w tym sezonie rywalizacja przebiegała o  punkty w płockiej lidze okręgowej. Rywal był wymagający ale tylko z nazwy - spadkowicz z 4 ligi - Kasztelan Sierpc.
Bzura Chodaków - Kasztelan Sierpc.
Kilka miłych akcentów sportowych przed meczem. Najpierw (o czym może nie wszyscy wiedzą) mała zmiana pokolenia w Bzurze. Opaskę kapitana drużyny otrzymał Filip Jeznach. Oczywiście w miłej i wesołej atmosferze otrzymał ją od "starego kapitana" Jarosława Stencla.
Kolejny sympatyczny akcent to odebranie pucharu za zwycięstwo płockiej A klasy za ubiegły sezon. Puchar spoko, wpadło też kilka piłek...przydadzą się.
Punktualnie o godzinie 15.00 rozpoczął się mecz. Bzura dominowała od początku. Przeprowadzała groźne ataki na bramkę rywala. Jedna z takich akcji już w 7 minucie meczu zakończyła się celnym strzałem Kamila Wojciechowskiego. Dobrze i po naszej myśli zaczęło się to spotkanie.
Cóż czasem tak bywa że wcześnie zdobyta bramka trochę rozpręża drużynę. Wciąż waleczni i pewni swego tracimy gole w 14 i 30 minucie meczu. Kasztelan prowadzi 1:2.
Jednobramkowa przewaga to za mało by zniechęcić chodakowską Bzurę do gry. Rywale już zaczynają pękać. Nie wytrzymują nacisku Bzury. Efektem jest wywalczony rzut karny który na bramkę w 38 minucie meczu zamienia Kamil Wojciechowski.
Do przerwy na tablicy świetlnej przy Chopina 101 wynik 2:2. Wysoki remis, sam nie pamiętam by zielono-biali tak remisowali tylko do samej przerwy.
Druga połowa, początek trochę uśpiony, ale pod kontrolą i dominujemy. Kasztelan już nie nadąża. Doświadczenie z 4 ligi daje rywalowi dosyć długie utrzymywanie remisu 2:2.
Wszyscy na ławce rezerwowych wiedzieliśmy że strzelenie zwycięskiego gola to tylko kwestia czasu. Tym bardziej że zawodnicy z Sierpca trochę nam pomogli. Za kolejny faul jeden z zawodników przyjezdnych otrzymał czerwoną kartkę. Tym samym od 60 minuty graliśmy z przewagą jednego zawodnika.
W końcu nadeszła minuta zwycięstwa. W 80 minucie po jednym z wielu rzutów rożnych piłkę do bramki rywala posyła nasz "nowy kapitan" Filip Jeznach. Prowadzenia 3:2 nie oddajemy już do końca.
Końcówka spotkania nerwowa. Mamy kilka sytuacji bramkowych, Kasztelan też raz zagroził naszej bramce (całe szczęście bezskutecznie). Ta nerwowość i troszkę buractwa zostało docenione przez sędziów i czerwoną kartkę "zarobił" trener drużyny przyjezdnej.
Mecz po 95 minutach zakończył się naszym zwycięstwem 3:2. Cieszy fakt że wygrywamy u siebie ku uciesze ponad 300 kibiców. To my "beniaminek" ligi okręgowej inkasujemy 3 punkty. Idziemy do przodu a inni niech się martwią.
Przebieg meczu
Bzura Chodaków - Kasztelan Sierpc
1:0 - 7' Kamil Wojciechowski
1:1 - 14' Kasztelan Sierpc
1:2 - 30' Kasztelan Sierpc
2:2 - 38' Kamil Wojciechowski (rzut karny)
3:2 - 80' Filip Jeznach

Skład Bzury: Michał Siemiński (bramkarz), Mariusz Kawczyński, Filip Jeznach (kapitan), Dawid Stypuła, Mateusz Struzik, Kamil Wojciechowski, Adrian Tomczyk, Adam Zając, Maciej Brdeja, Kamil Kacprzak, Jakub Kowalski.
Bardzo dobre zmiany dawali: Jarosław Stencel, Michał Struzik, Paweł Piórkowski, Jan Wierzbicki, Hubert Krasoń. Ponad to w 18 meczowej byli Michał Połeć (bramkarz) i Piotr Krawczak.

Najbliższe dwa spotkania Bzura Chodaków zagra z jednym rywalem tj. Błękitnymi Gąbin.
21 sierpnia (środa) godzina 17.30 w Gąbinie - rywalizacja w Pucharze Polski rejon płocki 1/8 finału
25 sierpnia (niedziela) godzina 15.00 w Sochaczewie/Chodakowie ul. Chopina 101 - 2 kolejka płockiej Ligi Okręgowej.