środa, 21 sierpnia 2019

Czasem trzeba "łyknąć i coś gorzkiego" - niestety puchar nie dla nas

W sporcie bywa tak że czasem się przegrywa - czasami. Porażki trzeba traktować jak dobrą whisky. Po prostu przełknąć, wytrzeźwieć i zapier...dzielać dalej. Dalej pracować i robić swoje. 21 sierpnia 2019 roku w Gąbinie piłkarze chodakowskiej Bzury odnieśli porażkę 0:1 w okręgowym Pucharze Polski - niestety odpadamy z dalszej rywalizacji.
Fragment meczu Błękitni - Bzura
Oczywiście nawet na własnym blogu pisze się ciężko o porażce, bo każda boli. Nie będę więc opisywał niewykorzystanych sytuacji, decyzji sędziowskich, przerw w grze (szczególnie w 2 połowie gdzie uskładało się ze stoperem w ręku 15 minut), a doliczono tylko 8. Nie będzie więc tłumaczeń dla niektórych "głupich tłumaczeń" a czemu to "zero z przodu" itp, itd.
Napiszę tylko że owa przegrana została odniesiona na jakimś trudnym dla nas zielono - białych terenie. Zaczynając rundę rewanżową sezonu 2018/2019 również zaczęliśmy właśnie tu w Gąbinie od porażki 1:2. Od tego momentu zaczęła się dla nas passa ligowych zwycięstw która trwa do tej pory (dzisiejsza porażka była pucharowa).
Już w niedzielę 25 sierpnia o 15.00 na stadionie przy ulicy Chopina 101 nasza Bzura znów wybiegnie na boisko. W walce o ligowe punkty z rywalem..... no oczywiście że Błękitnymi Gąbin. Mecz który może w środku sezonu byłby "bezpłciowy", teraz staje się prawdziwą walką. Odwetem za wyeliminowanie nas z pucharu, poza tym zarówno i Bzura, jak i Błękitni w 1 kolejce spotkań ligi okręgowej odnieśli zwycięstwo. Nadaje to tylko dodatkowego smaczku naszej rywalizacji.
Kibice przyjdzie na stadion bądźcie z Bzurą. Była Was Kibice (specjalnie z dużej litery) ponad 200 na Kasztelanie.....mało.... przybądźcie armią na 400 "ludzików", a będziecie mieć niesamowity wkład w poczynania zespołu. Do boju.!!!
Wracając do spotkania pucharowego z Błękitnymi - Bzura Chodaków na boisku wybiegła w składzie:
Michał Siemiński (bramkarz), Adam Żółtowski, Mariusz Kawczyński, Filip Jeznach (kapitan), Mateusz Struzik, Paweł Piórkowski, Adam Zając, Sebastian Strzelczyk, Michał Struzik, Kamil Kacprzak, Jakub Kowalski.
Na zmiany weszli: Dawid Stypuła, Kamil Wojciechowski, Adrian Tomczyk, Maciej Brdeja.
W składzie na Błękitnych znaleźli się Michał Połeć (bramkarz) i Patryk Karczewski.