sobota, 10 sierpnia 2019

"Bzura zaczyna płynąć" - Pucharowy start sezonu

10 sierpnia 2019 roku - KS Bzura Chodaków rozpoczął sezon piłkarski 2019/2020. Zanim piłkarze wybiegną walczyć o ligowe punkty, zmierzyli się z ULKS Ciółkowo w rywalizacji Pucharu Polski. Wynik dla Bzury korzystny 3:2. Zwycięstwo które pozwala grać dalej.
Bzura w przerwie meczu.
Wszyscy oczekiwaliśmy spokojnego zwycięstwa, zwycięstwo zostało odniesione, cały czas kontrolowane ale trzeba było trochę powalczyć.
Pierwsza połowa spotkania to dominacja Bzury Chodaków. Sporo niewykorzystanych sytuacji. Przeciwnik zagroził dwa razy. Nasza obrona była na miejscu więc skończyło się tylko na strachu. W końcu nadeszła 44 minuta gry i Janek Werzbicki strzałem głową dał prowadzenie zielono - białym.
Drugą połowę rozpoczęliśmy celnym strzałem Dawida Stypuły w 47 minucie. Potem zamiast iść do przodu, chwytamy małą "zawieszkę". Efekt ULKS strzela na 2:1 w 58 minucie. Od tego momentu następuje mobilizacja, ale też i mała nerwówka. Gra jest szybka, mnóstwo nie wykorzystanych sytuacji bramkowych, zdarzają się błędy z naszej strony. W końcu nadchodzi 74 minuta i Mateusz Struzik podwyższa na 3:1. Kontrolujemy sytuacje, cały czas przeważamy. Ciółkowo od czasu do czasu wyprowadza kontry. Większość tylko groźnie wygląda ale jedna z nich w 83 minucie kończy się celnym strzałem.
Wynik 3:2 korzystny dla Bzury i tak zostaje już do końca.
Skład Bzury Chodaków: Michał Siemiński (bramkarz), Mariusz Kawczyński, Filip Jeznach (kapitan), Dawid Stypuła, Mateusz Struzik, Jan Wierzbicki, Adam Zając, Maciej Brdeja, Michał Struzik, Kamil Kacprzak, Jakub Kowalski. Na zmiany wchodzili: Adam Żółtowski, Kamil Wojciechowski, Paweł Piórkowski, Patryk Karczewski. Rezerwowy bramkarz Michał Połeć.
KS Bzura Chodaków - ULKS Ciółkowo 3:2 (1:0)
44' Jan Wierzbicki - 1:0
47' Dawid Stypuła - 2:0
58' ULKS Ciółkowo - 2:1
74' Mateusz Struzik - 3:1
83' ULKS Ciółkowo - 3:2

Kolejne spotkanie zagramy przed własną publicznością 18 sierpnia w niedzielę. Będzie to pierwsza w tym sezonie walka o ligowe punkty. Nasz rywal to Kasztelan Sierpc.
Do rywalizacji Pucharu Polski wracamy 21 sierpnia (środa). W drugiej rundzie czeka nas wyjazdowe spotkanie z Błękitnymi Gąbin.
Kibicujcie, przychodźcie na mecze na pewno zespół da z siebie wszystko.