sobota, 31 sierpnia 2019

Bzura liderem !!! w Lidze Okręgowej

Piłkarski sezon w lidze okręgowej rozpoczął się po naszej myśli. Do zwycięstw nad Kasztelanem Sierpc i Błękitnymi Gąbin dokładamy pierwsze w tym sezonie wyjazdowe zwycięstwo nad Mazurem Gostynin.
Wyjazdowe zwycięstwo i ... mamy lidera
Upalne sobotnie przedpołudnie. O godzinie 11.00 zaczęliśmy pierwszy wyjazdowy mecz w Lidze Okręgowej. Wysoka temperatura dawała się od początku we znaki piłkarzom obydwu drużyn. Bzura Chodaków przeważała od samego początku spotkania. Niestety w pierwszej połowie tej przewagi nie udało się udokumentować bramką. Po 45 minutach wynik 0:0.
W drugiej połowie spotkania Bzura zdecydowanie przejęła inicjatywę gry. Mazur słabł fizycznie, nie dawał sobie rady z pomysłową i szybkę grą Bzury. Bzura rozkręcała się na max. Najważniejsze że zaczęły padać bramki. W sumie widzieliśmy ich 5, a 4 były naszego autorstwa.
Festiwal strzelecki rozpoczął Kamil Wojciechowski w 54 minucie meczu. Na drugą bramkę czekaliśmy do 67 minuty, autorem gola ponownie Kamil Wojciechowski. Nie zdążyło upłynąć 10 minut, a z bramki cieszył się Jakub Kowalski. W 86 minucie bramkę honorową zdobywa Mazur, a w 89 minucie meczu rzut karny na czwartego gola dla Bzury zamienia Kamil Kacprzak.
Zwycięstwo mogło być bardziej okazałe, nasi piłkarze trafiali w słupek oraz niestety nie udało się wykorzystać rzutu karnego.
Przebieg meczu:
1-0 - 54' Kamil Wojciechowski dla Bzury
2-0 - 67' Kamil Wojciechowski dla Bzury
3-0 - 74' Jakub Kowalski dla Bzury
3-1 - 86' gol dla Mazura Gostynin
4-1 - 89' Kamil Kacprzak dla Bzury (rzut karny)

Skład Bzury Chodaków: Michał Siemiński (bramkarz), Mariusz Kawczyński, Filip Jeznach (kapitan), Hubert Krasoń, Dawid Stypuła, Mateusz Struzik, Jan Wierzbicki, Kamil Wojciechowski, Adam Zając, Michał Struzik, Kamil Kacprzak.
Na zmiany wchodzili: Adam Żółtowski, Piotr Krawczak, Adrian Tomczyk, Sebastian Strzelczyk, Maciej Brdeja, Jakub Kowalski.
Rezerwowy bramkarz: Michał Orliński.
Kolejny mecz już w niedzielę 8 września o godzinie 15.00 Bzura Chodaków zagra ze Stoczniowcem Płock. Zapraszamy na stadion w Chodakowie/Sochaczewie ul. Chopina 101.